هدر موبایل
1398/09/22 07:33:26
سرویس فرهنگی
محمدی:

کتاب‌های کمک درسی به نظام آموزشی کشور لطمه می‌زند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کتاب های کمک درسی به آموزش کشور در سطح کلان لطمه می زند و نیازهای دانش آموزان باید از طریق کتاب‌های درسی برطرف شود.
کتاب‌های کمک درسی به نظام آموزشی کشور لطمه می‌زند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کتاب های کمک درسی به آموزش کشور در سطح کلان لطمه می زند و نیازهای دانش آموزان باید از طریق کتاب‌های درسی برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108576545292.jpg کتاب‌های,کمک,درسی,به,نظام,آموزشی کشور لطمه,می‌زند Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در واکنش به اظهارات اخیر مدیر کل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی مبنی بر اینکه ۹۰ درصد کتب کمک درسی غیر استاندارد هستند، گفت: بنده معتقدم که کتابهای درسی باید نیازهای دانش آموزان را برطرف کند و همچنین معلم ها باید نیازهای دانش آموزان را با تعالیم خود مرتفع کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته گاهی اوقات و در مقاطعی لازم است که از کتب کمک درسی استفاده شود اما این مسئله نباید در همه مدارس و برای همه دانش‌آموزان در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به دنبال افزایش خلاقیت و تلاش دانش آموزان برای حل مسائل و یادگیری آنان باشیم، ادامه داد: معمولا کتاب های کمک درسی به دانش آموزان در این راستا کمک نمی کند و بعضا دانش آموزان پاسخ سوالات کتاب‌های کمک درسی را بدون آنکه فکر و تأمل کنند، از جایی پیدا می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه البته در جاهایی نیاز به استفاده از کتاب های کمک درسی است، افزود: برخی از دانش آموزان معلم در اختیار ندارند و ذیل آموزش از راه دور قرار می گیرند که این افراد نیاز به کتاب های کمک درسی دارند و بر این اساس کتابهایی که برای آنان در نظر گرفته می شود، باید با کسانی که به کلاس درس می روند، متفاوت باشد.

محمدی تاکید کرد: با وجود این، بنده اساسا معتقدم که کتاب های کمک درسی به آموزش کشور در سطح کلان لطمه می زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet