هدر موبایل
1398/09/19 10:00:52
سرویس صحن
رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان:

زیرساخت های بلااستفاده در دانشگاه ها دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان گفت: زیرساخت های زیادی در دانشگاه ها وجود دارد در حالی که دانشجویی ندارند و می توان با مساعدت وزارت علوم و دستگاه های مذکور این ظرفیت را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داد.
زیرساخت های بلااستفاده در دانشگاه ها دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان گفت: زیرساخت های زیادی در دانشگاه ها وجود دارد در حالی که دانشجویی ندارند و می توان با مساعدت وزارت علوم و دستگاه های مذکور این ظرفیت را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107054697649.jpg زیرساخت,های,بلااستفاده,در,دانشگاه,ها,دراختیار,شرکت,های,دانش,بنیان,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نوید نجاتبخش آزادانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 19 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح مشکلات شرکت های دانش بنیان در حوزه امور گمرکی و مالیاتی گفت: شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان 170 پروژه هایتک در بخش تحقیق و توسعه دارد، اما بامشکلاتی در زمینه امور گمرکی و مالیاتی روبروست و امروز می خواهم به نمایندگی از شرکت های دانش بنیان مشکلات این حوزه را بیان کنم.

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان بیان کرد: در سطح جهانی توجه دولت ها به شرکت های دانش بنیان است، اما در کشور ما کل رقم معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان بسیار ناچیز بوده است.

وی افزود: در کشورهای پیشرفته مبالغی که شرکت های دانش بنیان در حوزه تحقیق و توسعه هزینه می کنند را به جای مالیات تلقی می کنند، اما در کشور ما با توجه به حدود اعتبارات کمکی، تخصیص اعتبار به شرکت های دانش بنیان دچار مشکلاتی است.

نجاتبخش آزادانی ادامه داد: به صورت معمول واردات شرکت های دانش بنیان کم است، اما فرآیند گمرکی موجود، واردات را طولانی می کند که باید کمیته ای تشکیل شده و این امر تسهیل و تسریع شود.

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان تصریح کرد: زیرساخت های زیادی در دانشگاه ها وجود دارد در حالی که دانشجویی ندارند و می توان با مساعدت وزارت علوم و دستگاه های مذکور این ظرفیت را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet