هدر موبایل
1398/09/19 10:30:00
سرویس اجتماعی

جوابیه سازمان غذا و دارو درباره خبر «سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد»

مرکز روابط عمومی سازمان غذا و دارو در واکنش به خبر منتشر شده خبرگزاری خانه ملت با عنوان «سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد» جوابیه‌ای صادر کرد.
جوابیه سازمان غذا و دارو درباره خبر «سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد» مرکز روابط عمومی سازمان غذا و دارو در واکنش به خبر منتشر شده خبرگزاری خانه ملت با عنوان «سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد» جوابیه‌ای صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809101179948998.jpg جوابیه,سازمان,غذا,و,دارو,درباره,خبر,«سازمان,غذا,و,دارو,نظارت‌ها,را,بر,مراکز,تولید,مواد,غذایی,افزایش,دهد» Icana

به گزارش   خبرگزاری خانه ملت،مرکز روابط عمومی سازمان غذا و دارو در پاسخ به مطلبی مندرج در تاریخ بیست و هشتم آبان ماه 98 با عنوان «سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد» جوابیه‌ای صادر کرد.

متن جوابیه به شرح ذیل است؛

براساس ابلاغ بخشنامه اخیر سازمان غذا و دارو، نظارت بر فعالیت کارخانه ها و کارگاه های تولید محصولات گوشتی، طیور، گوشت های بسته بندی و فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس با همکاری سازمان دامپزشکی تشدید می شود.

در تولید فراورده های گوشتی از خمیر مرغ استفاده نمی شود. تمامی مسیرهای تولید و بسته بندی گوشت تحت کنترل است و حتی ضایعاتی که در کارخانه ها بسته بندی تولید می‌شوند، یا در همان کارخانه معدوم و یا تحت نظارت به کارگاه‌های تولید پودر گوشت که مورد مصرف خوراک دام و طیور هستند، ارسال می‌شوند.

محصولات گوشتی طبق ضوابط و قوانین اعلام شده توسط سازمان های غذا و دارو، استاندارد و دامپزشکی تولید می‌شود.

معاونت بهداشتی در سطح عرضه و سازمان غذا و دارو در سطح تولید نظارت کاملی بر فراورده‌های گوشتی دارند و هیچ تخلفی در کارگاه ها و کارخانه های دارای مجوز رخ نداده است.

معمولا تخلفات در کارگاه‌های کوچک بدون مجوز انجام می‌شود که در صورت مشاهده هرگونه تخلف با آنها برخورد می‌شود.

سازمان غذا و دارو بر کارخانه ها و کارگاه های تولید دوغ و ماست دارای مجوز نیز کنترل و نظارت دارد. همچنین اصناف و رستوران ها که در بخش عرضه هستند توسط معاونت بهداشتی تحت نظارت کامل قرار دارند./

پایان پیام 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet