خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/09/19 10:59:54
سرویس صحن
ادیانی در صحن علنی در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات شرکت های دانش بنیان:

دستگاه های نظارتی از انحرافات صندوق نوآوری گزارش دهند

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: مسئولان پشت تریبون هنجارشکنی نکنند و اطلاعات غلط ندهند.
دستگاه های نظارتی از انحرافات صندوق نوآوری گزارش دهند نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: مسئولان پشت تریبون هنجارشکنی نکنند و اطلاعات غلط ندهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909101683486718.jpg دستگاه,های,نظارتی,از,انحرافات,صندوق,نوآوری,گزارش,دهند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدعلی ادیانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 19 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه گفت:  از هیات رئیسه تشکر می کنیم که به استناد آیین نامه داخلی مجلس مسئولان را دعوت می کند تا در حوزه کاری خود گزارش دهند، اما می طلبد در دعوت از مسئولان به این نکته توجه کنند که در پشت تریبون هنجارشکنی نکنند و اطلاعات غلط ندهند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس ادامه داد: فردی در پشت تریبون می گوید تمامی فارغ التحصیلان ما در حال فرار و خروج از کشور هستند، اینجا تریبون ملت است و نباید خوراک برای رسانه های پلشت فراهم کنیم. هیات رئیسه باید توجه کند که نمایندگان با ادبیات پارلمانی و خطابه درست با مردم سخن بگویند و درشت گویی نکنند.

وی از عملکرد مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکر کرد و گفت: با انحراف در اجرای قانون و سوق دادن بودجه در مسیری که در بودجه پیش بینی نشده، در حال انجام اقدامات مثبت هستیم، بنابراین وزارت علوم هوشمندانه باید ریل کار را در دست بگیرد و در کنار معاونت علمی و فناوری و همکاران آنها حمایت از شرکت ها را به عنوان کاری ارزشمند و ملی به پیش ببرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متاسفانه درعمل برخی انحرافات پیش آمده و براساس برخی گزارشات منابعی که مجلس برای صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان پیش بینی کرده، در مسیر معاملات سخت افزاری و خرید ساختمان ها هزینه شده است و این انحراف در قانون است و باید دستگاه نظارتی در این باره گزارش دهد، از سویی بخشی از این پول های بلوکه شده و سود آنها دریافت می شود و این انحراف در قانون است و مجلس باید نظارت مناسب داشته باشد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet