هدر موبایل
1398/09/19 11:51:43
سرویس فرهنگی
ستاری مطرح کرد:

تمرکز شرکت‌های دانش بنیان بر اولویت‌های کشور در شرایط تحریم/ تأمین 98 درصد نیاز دارویی در داخل کشور

معاون علمی و فناوری رییس جمهور عنوان کرد: در شرایط تحریم اقتصادی نیازهای کشور احصا شده و شرکت‌های دانش بنیان بر روی این مسائل کار می‌‎کنند.
تمرکز شرکت‌های دانش بنیان بر اولویت‌های کشور در شرایط تحریم/ تأمین 98 درصد نیاز دارویی در داخل کشور معاون علمی و فناوری رییس جمهور عنوان کرد: در شرایط تحریم اقتصادی نیازهای کشور احصا شده و شرکت‌های دانش بنیان بر روی این مسائل کار می‌‎کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106601354934.jpg تمرکز,شرکت‌های,دانش,بنیان,بر,اولویت‌های,کشور,در,شرایط,تحریم/,تأمین,98,درصد,نیاز,دارویی,در,داخل,کشور Icana

سورنا ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این سؤال که شرکت‌های دانش بنیان در شرایط تحریم‌های اقتصادی تا چه اندازه می‌توانند نیازهای کشو را برآورده کنند، اظهار کرد: شرکت‌‎های دانش بنیان این ادعا را ندارند که می‌توانند، همه چیز را در داخل کشور بسازند، قاعدتا باید برای هر حرکتی، صرفه اقتصادی آن نیز تعریف شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: در حال حاضر نیازهای کشور به ویژه در حوزه‌های بهداشت، غذا، دارو، واکسن دام و طیور،  نفت و گاز احصا شده است و در این زمینه‌‎‌ها برنامه‌‎های ویژه‌ای داریم.

نیازهای کشور اولویت بندی شده و شرکت‌های دانش بنیان روی آن‌ها کار می‌کنند

وی با بیان اینکه این نیازها در داخل کشور اولویت‌‌بندی شده است، ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان جایی است که می‌تواند این نیازها را برآورده کند لذا نیاز به حمایت‌هایی بیشتر از گذشته دارند.

ستاری اضافه کرد:  در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند در برخی از حوزه‌ها موفقیت‌های قابل توجهی کسب کنند و این موفقیت‌ها به دلیل اکوسیستمی است که در این حوزه‌ها ایجاد شده است.

این عضو هیأت دولت یادآور شد: در حوزه دارویی بیش از 98 درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود؛ در حوزه تجهیزات پزشکی و تجهیزات هایتک نیز توان تولید عدد قابل توجهی در داخل کشور داریم.

وی افزود: همچنین در حوزه‌های سلول‌های بنیادین و در حوزه ICT روز به روز اپلیکیشن‌ها، سرویس‌ها و خدمات جدیدی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که در زندگی مردم تأثیرگذار است و همه این موارد از طریق معاونت علمی پیگیری می‌‎شود.

شرکت‌های دانش بنیان در بودجه 99 بهتر دیده شده‌اند

ستاری در پاسخ به این سئوال که وضعیت بودجه‌ای شرکت‌های دانش بنیان در بودجه 99 در قیاس با بودجه 98 به چه صورت است، گفت: در بودجه 99 شرکت‌های دانش بنیان، بهتر از سال گذشته دیده شده‌اند و امیدواریم مجلس هم در این زمینه حمایت‌های بیشتری از شرکت‎های دانش بنیان داشته باشد و اختیارات بیشتری را به این شرکت‌ها واگذار کند.

اساس کار شرکت‌های دانش بنیان با دانشگاه‌ها است

وی درباره تعامل معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با وزارت علوم گفت: نیروی انسانی این حوزه توسط دانشگاه‌ها تأمین می‌‎شود و اساس همکاری‌های ما مبتنی بر همکاری با وزارت علوم است.

این عضو هیئت دولت،  تشکیل کارگروه ویژه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در مجلس را اقدام مثبتی در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دانست و از تدبیر هیأت رئیسه مجلس برای در نظر گرفتن فرصت 3 ساعته در صحن علنی مجلس برای بیان مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان تقدیر و تشکر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet