هدر موبایل
1388/07/28 12:33:00
سرویس بین الملل
موسوی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس عنوان کرد:

رویکرد توسعه‌ای ایران الگویی برای کشورهای در حال توسعه

**عضو هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی یکصد و بیست و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی رویکرد توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران را الگویی قابل اجرا برای سایر کشورهای در حال توسعه دانست.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از ژنو، "سیدناصر موسوی" امروز در کمیته اقتصادی سخنرانی کرد.

موسوی با بیان اینکه رویکرد اساسی برنامه پنجم توسعه کشور ایران را توسعه همراه با عدالت است،‌خاطرنشان ساخت: این رویکرد می‌تواند به عنوان قدم مستحکم کشور ما در راه رسیدن به جامعه متوازن و معتدل هزاره سوم باشد.

وی همچنین این رویکرد را الگویی قابل اجرا برای سایر کشورهای در حال توسعه دانست.

عضو هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی به برخی از دستاوردهای ایران در سطح ملی برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره سوم اشاره کرد و گفت: این دستاوردها نه تنها در زمینه متعادل کردن ثروت در سطح جامعه و پر کردن شکاف‌های اقتصادی بوده، ولی علاوه بر آن کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان، گسترش سطح ملی و امکانات دسترسی به تحصیلات عالیه، کم کردن شکاف جنسیتی در تمام مقاطع تحصیلی، گسترش سطح دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی که دغدغه امروز بسیاری از کشورهای در حال توسعه است از جمله توفیقات ما است.

موسوی گفت: البته باید ارتقای دانش و فناوری و گسترش استفاده از تکنولوژی‌های نوین از جمله تکنولوژی‌های ارتباطی، فناوری، نانو و مانند این‌ها را هم به این مجموعه افزود.

نماینده رامهرمز در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ما افتخار خواهد بود تا با تبادل این تجربیات نه تنها همیار سایر کشورهای جنوب، جنوب باشیم بلکه سطح تعامل خود را گسترش بخشیم.

این عضو هیات نمایندگی مجلس شورای اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مسلما دستیابی به اهداف هزاره سوم نمی‌تواند به طور انتزاعی مورد توجه و کنکاش قرار گیرد بلکه این هدف باید معطوف به مواردی چون توسعه ملی، رشد و عدالت اقتصادی، توزیع منصفانه درآمد، ثروت و منابع در میان کشورهای جنوب - جنوب گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet