هدر موبایل
1398/09/19 13:12:57
سرویس صحن
آزادی‌خواه در نطق میان دستور:

هنرمندان با کدام اولویت از پرداخت مالیات معاف می‌شوند؟

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد، گفت: هنرمندان با کدام اولویت از پرداخت مالیات معاف می‌شوند؟
هنرمندان با کدام اولویت از پرداخت مالیات معاف می‌شوند؟ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 100 هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد، گفت: هنرمندان با کدام اولویت از پرداخت مالیات معاف می‌شوند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201904102837640347.jpg هنرمندان,با,کدام,اولویت,از,پرداخت,مالیات,معاف,می‌شوند؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احد آزادی خواه در نشست علنی امروز (19 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با اشاره به لایحه بودجه 99 خطاب به رئیس جمهور گفت: 80 هزار میلیارد تومان از بودجه سال آینده را از اوراق مالی اسلامی باز گذاشتید، این کار غیرکارشناسی بوده و در آینده کشور را مقروض می‌کند. تعجب آور است که 750 هزار بشکه معیار فروش نفت، در لایحه بودجه است، درحالی که فرمودید بودجه امسال بودن نفت است، شما کجا 750 هزار بشکه نفت می‌فروشید، اینکه شما آماری در بودجه بگذارید و محقق نشود که تدبیر نیست.

100 هزار میلیارد فرار مالیاتی در این کشور وجود دارد

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  195هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده، درحالی‌که 100 هزار میلیارد فرار مالیاتی در این کشور وجود دارد، بر اساس آمار تنها دو قشر از اقشار مردم حدود 19 هزار میلیارد تومان مالیات بدهکار هستند.

هنرمندان با کدام اولویت از پرداخت مالیات معاف می‌شوند؟

وی با اشاره به معافیت مالیاتی هنرمندان اظهار کرد: این موضوع عجولانه توسط رئیس سازمان برنامه بودجه اعلام شد، در حالی که این لایحه هنوز در مجلس نهایی نشده است. چرا انتظاری ایجاد می‌کنید که نتوانید انجام دهید. چرا هنرمندان باید از معافیت مالیاتی برخوردار شوند؟ چرا کشاورزان، معلمان و کارگران شهرداری‌ها از پرداخت مالیات معاف نشوند؟ با کدام اولویت هنرمندان را از پرداخت مالیات معاف می‌کنید؟ در میان هنرمندان متعهد سلبریتی‌هایی هستند که ضد شما ملت حرکت و پشت به شما می‌کنند. آنها به کشور خیانت کرده و ملت را تنها می‌گذارند. از طرفی کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف 28 هزار میلیارد در یک فقره فرار مالیاتی داشته است در حالی که برای فرهنگیان تنها 2 هزار میلیارد تومان تخصیص می‌دهیم.

ضریب حقوق فرهنگیان باید تغییر کند

 آزادی خواه، خطاب به وزیر آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، ادامه داد:  نظام رتبه بندی معلمان دردی از فرهنگیان دوا نمی‌کند بلکه باید ضریب حقوق آنها تغییر کند. یک میلیون فرهنگی در کشور وجوددارد، یکبار برای همیشه ضریب حقوق آنها را با تدبیر تغییر دهیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با اشاره به مشکلات ناشی از سهمیه‌بندی بنزین، خطاب به نمایندگان، گفت: در موضوع سهمیه بندی بنزین به ما نمایندگان مردم جفا شد، رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی به ما بی‌توجهی کردند. بیایید مشکلات ناشی از سهمیه بندی بنزین را در بودجه سال آینده جبران کنیم.  

اختصاص سهمیه بنزین به فرد، عادلانه‌تر است

وی با طرح این سوال که چرا سهمیه بنزین‌ بر اساس خودرو تخصیص پیدا می‌کند، اظهار کرد: چرا سهمیه را به هر ایرانی ندهیم تا بتواند استفاده کرده و یا بفروشد. باید دست رانت، زر و زور، تبعیض و بی عدالتی را قطع کنیم. اختصاص سهمیه به خودروها باعث می‌شود افرادی که از تمکن مالی بهتری برخوردار هستند ماشین بیشتری خریداری کرده و از سهمیه آنها استفاده کنند و این ظلمی در حق فقرا و افرادی است که ماشین ندارند. باید در مورد بنزین پیشنهاداتی ارائه کنیم که به مردم فشار وارد نشده و بی عدالتی اتفاق نیافتد، از طرفی منابع مورد نیاز هم تامین شود. بنده شعار هر ایرانی چند لیتر بنزین را مطرح می‌کنم که بهترین تدبیر است.

اگر افراد نوساخته نبودند داعش به میدان انقلاب رسیده بود  

آزادی خواه، با بیان اینکه طبقه نوساخته، برساخته و طبقه دارای امتیازات خاص موضوعی است که در روزهای اخیردر مجلس مطرح شد، تصریح کرد: ابهام گویی خوب نیست. اگر مراد از طبقه نوساخته و برساخته آن فرزند شهیدی است که فقط از چهره پدرش یک عکس به یادگار دارد و و هرگز دست نوازش پدر را بر سرش احساس نکرده، بی‌انصافی است، چرا به خانواده شهدا و ایثارگران جفا می‌کنید؟ چرا به افرادی که مردانه سینه‌شان را در مقابل آماج حملات دشمن سپر کرده و امنیتی پایدار ایجاد کرده اند جفا می‌کنید؟ یادتان رفته است که لحظه‌ای غفلت باعث شد داعشیان به مجلس برسند؟ اگر همین افراد برساخته نبودند داعشیان تا میدان انقلاب رسیده و اکنون همسر و فرزندان ما زیر دست آنها بوده‌اند. مگر در سوریه این اتفاق نیافتاد؟

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: اگر منظور شما از طبقه نوساخته افراد دوتابعیتی که فرزندانشان آن طرف مرزها هستند، بنده هم قبول دارم و باید دست به دست هم دهیم و ریشه این افراد را بکنیم. باید با نوساخته‌‌هایی که برای خودشان امتیاز قائل هستند و دلار و سکه توزیع‌شده را با رانت خریداری می‌کند و همچنین از تحصیلات خارج کشور استفاده و مسئولیت‌های مهم کشوری را می‌گیرند، برخورد کرده و به دهن آنها بزنیم، چرا فقط شعار دهیم؟

آزادی‌خواه با اشاره به طرح موضوع شکاف طبقاتی در مجلس ادامه داد: بنده هم شکاف طبقاتی موجود در کشور را قبول دارم، اما شکاف طبقاتی در نجومی بگیران بود، چرا آن زمان سکوت کردید؟ اعلام کردید، ازطرفی بنده هم استبداد داخلی را قبول دارم. و کسی که منتقدان را با برو گمشو، برید به جهنم و بی‌سواد خطاب می‌کند، مستبد است و باید جلوی آن را که عامل نارضایتی مردم است، بگیریم. افرادی که در خیابان‌ها اموال عمومی را به آتش می‌کشند، جوانان میهن نبوده بلکه خودفروخته‌ هستند. جوانان کشور من چنین کارهایی نمی‌کنند آنها فقط معترض هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet