هدر موبایل
1398/09/19 15:00:28
سرویس فرهنگی
کمالی‌پور:

هیچ رابطه‌ای بین میزان وام ازدواج و افزایش کودک همسری وجود ندارد

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: هیچ رابطه و سنخیتی بین میزان وام ازدواج و افزایش کودک همسری وجود ندارد.
هیچ رابطه‌ای بین میزان وام ازدواج و افزایش کودک همسری وجود ندارد نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: هیچ رابطه و سنخیتی بین میزان وام ازدواج و افزایش کودک همسری وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912101734197997.jpg هیچ,رابطه‌ای,بین,میزان,وام,ازدواج,و,افزایش,کودک,همسری,وجود,ندارد Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در واکنش به اظهارات اخیر معاون امور جوانان وزارت ورزش مبنی بر اینکه به دنبال افزایش وام ازدواج، در برخی نقاط کشور شاهد افزایش 4 برابری کودک همسری هستیم، گفت: این قیاس، قیاس مع‌الفارق است چرا که هیچ رابطه و سنخیتی بین میزان وام ازدواج و افزایش کودک همسری وجود ندارد.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی افزود: این دو مولفه به یکدیگر هیچ ارتباطی ندارند و نمی‌توان گفت که به علت افزایش کودک همسری، باید وام ازدواج را کاهش داد.

وی با بیان اینکه قیاس کردن این دو مولفه با هم کار درستی نیست، ادامه داد: مسئله مهم دیگر این است که ما برای ازدواج مقررات لازم و کافی را داریم.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق قانون ازدواج سنین زیر 13 سال ممنوع است و دادستان‌ها به محض اینکه ازدواجی در این سنین اتفاق بیفتد،  به موضوع ورود کرده و از انجام این ازدواج جلوگیری می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین ازدواج در سنین بالای 13 سال هم نیاز به حکم رشد دارد و افراد باید به محاکم بروند و طرح دعوی کنند و اگر حکم رشد عقلی، فکری و شرعی برای آنان صادر شود، اجازه ازدواج دارند.

کمالی‌پور بیان کرد: در واقع به کسانی وام ازدواج داده می شود که عقد کرده باشند و شرایط لازم را داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet