خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/20 09:53:37
سرویس سیاسی
قاضی زاده با تاکید بر ضرورت برداشتن گام پنجم کاهش تعهدات برجامی:

باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم

عضو هیات رئیسه مجلس اروپایی ها را در انجام تعهدات شان در مقابل ایران بی مسئولیت توصیف کرد و گفت: باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم.
باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم عضو هیات رئیسه مجلس اروپایی ها را در انجام تعهدات شان در مقابل ایران بی مسئولیت توصیف کرد و گفت: باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103040502307.jpg باید,با,سرعت,بیشتری,به,سمت,پشیمان,سازی,اروپایی,ها,حرکت,کنیم Icana

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درباره برنامه ایران در مسیر کاهش تعهدات برجامی گفت: واقع امر این است که اروپایی‌ها به دلیل داشتن عقبه تمدنی غربی و همچنین منافع مشترک با آمریکایی‌ها از همان ابتدا مشخص بود که در انجام تعهدات کوتاهی خواهند کرد،  تجربه هم نشان داده که تعهد اخلاقی و قانونی اروپایی‌ها همانند آمریکایی ها نسبت به موضوعات کم است بنابراین در چنین شرایطی اینکه ما انتظار داشته باشیم آنها به تعهدات خود پایبند باشند خوش بینانه است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: اروپایی‌ها تا زمانی‌که قدرتی در ما نبینند و منافع‌شان به خطر نیفتد به انجام تعهدات خود مقید نخواهند بود.

وی در تشریح اقدامات ایران در برخورد با بی تعهدی اروپا ادامه داد: در ایران باید مقداری به اقتصادمان رسیدگی کرده و همچنین عمق امنیتی مان را افزایش دهیم تا آنها وادار به انجام تعهدات شان در مقابل ایران شوند.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر اینکه اروپایی امروز همان کاری را می کنند که انتظار می رفت، بر ضرورت برداشتن گام پنجم در کاهش تعهدات برجامی تاکید کرد وگفت: ما باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم؛ آمریکا و اروپایی ها باید بدانند نمی توانند با ایران قراردادی را امضا کنند و بعد زیر آن  بزنند، هر اقدامی در این زمینه باید برای شان هزینه ساز باشد.

وی ادامه داد: در هر مذاکره ای نه تنها آمریکا و اروپا بلکه سایر کشورهای دنیا اگر از کشورمان اقتدار نبینند به خود اجازه می دهند پای میز مذاکره نشسته و بعد آن را بر هم بزنند.

عضو فراکسیون ولایی در مجلس دهم  اینستکس را مکانیزمی ناکارآمد خواند و تاکید کرد: مکانیزم اینستکس اینگونه است که ما باید منابع مان را اظهار کرده و در مسیری که مد نظر اروپایی ها است هزینه کنیم به نوعی که تمام فعالیت ها زیر نظر آنها باشد بنابراین کارکردی نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet