خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/19 14:49:49
سرویس سیاسی
حضرت پور:

حفظ امنیت کشور هزینه دارد / دولت نباید بودجه دفاعی را کاهش می داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ امنیت هزینه دارد، علیرغم اینکه دولت بودجه دفاعی کشور را کاهش داده ولی ما به عنوان نمایندگان مجلس و همچنین در کمیسیون تلفیق تلاش خواهیم کرد که این رقم افزایش و یا به نحوی جبران شود.
حفظ امنیت کشور هزینه دارد / دولت نباید بودجه دفاعی را کاهش می داد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ امنیت هزینه دارد، علیرغم اینکه دولت بودجه دفاعی کشور را کاهش داده ولی ما به عنوان نمایندگان مجلس و همچنین در کمیسیون تلفیق تلاش خواهیم کرد که این رقم افزایش و یا به نحوی جبران شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201906105474466621.jpg حفظ,امنیت,کشور,هزینه,دارد,/,دولت,نباید,بودجه,دفاعی,را,کاهش,می,داد Icana

روح الله حضرت پور؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص کاهش بودجه دفاعی در لایحه بودحه 99 با تاکید بر اینکه بودجه دفاعی از اهمیت بیشتری نسبت به سایر بودجه ها برخوردار است، گفت: بنده نماینده شهر و استانی هستم که با سه کشور مرز مشترک دارد، برقراری امنیت در کشوری که دشمنان همیشه درصدد ضربه زدن به آن هستند باید جدی گرفته شود. دولت به جای افزایش بودجه دفاعی، آن را کاهش داده که این امر سبب تعجب ما شده است.

دولت با کاهش بودجه دفاعی  شرایط نیروهای نظامی را کم اهمیت می داند

تحقق این موضوع که بودجه دفاعی را کاهش دهیم و انتظار عملکرد بهتر و امنیت بالا به ویژه در مرزهای خود داشته باشیم بیهوده است

وی تاکید کرد: باید با برنامه ریزی بهتر و ویژه، رفاه نیروهای نظامی، انتظامی و رفاهی را جدی تر پیش ببریم. دولت با کاهش بودجه دفاعی در واقع رفاه نیروهای نظامی را کم اهمیت دانسته است. تحقق این موضوع که بودجه دفاعی را کاهش دهیم و انتظار عملکرد بهتر و امنیت بالا به ویژه در مرزهای خود داشته باشیم بیهوده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مرزهای استان آذربایجان غربی گروهک های تروریستی که همیشه درصدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند فعالیت می کنند و استان ما، جزو استانهایی است که برای حفظ امنیت در مقابله با اشرار، متجاوزین و گروهک های تروریستی شهید می دهد.

وی عنوان کرد: کشور ما به دلیل اهمیت استراتژیکی دشمنان زیادی دارد و همین امر سبب شده که گروهک های تروریستی با حمایت تجهیزاتی از سوی آمریکا و عربستان سعی در ایجاد ناامنی در مرزهای ما داشته باشند پس ما نیز نباید این فرصت را به دشمنان دهیم تا بخواهند چشم طمع به کشورمان داشته باشند.

حفظ امنیت، هزینه دارد

حضرت پور عملکرد دولت را ناموفق ارزیابی کرد و افزود: حفظ امنیت هزینه دارد، علیرغم اینکه دولت بودجه دفاعی کشور را کاهش داده ولی ما به عنوان نمایندگان مجلس و همچنین در کمیسیون تلفیق تلاش خواهیم کرد که این رقم افزایش و یا به نحوی جبران شود.

گفتنی است؛ جزئیات لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد که اعتبارات امور دفاعی و امنیتی شامل سه فصل دفاع، فصل حفظ نظم و امنیت عمومی و فصل تحقیق و توسعه در امور دفاعی و امنیتی به طور کلی از ۷۰ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان مصوب در سال ۹۸،‌ برای سال ۹۹ به میزان ۶۹ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان کاهش یافته که در مجموع ۱۳۵۶ میلیارد تومان کاهش داشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet