هدر موبایل
1398/09/20 13:50:03
سرویس سیاسی
سالک:

رهبران جناح های سیاسی عراق، اختلافات را حول محور مرجعیت حل کنند

نایب رئیس فراکسیون ولایی مجلس معتقد است؛ بیانیه‌های "آیت الله سیستانی" اولا صف شورشیان را از مردم جدا کرد و بعد هم آرامشی را به عراق داد.
رهبران جناح های سیاسی عراق، اختلافات را حول محور مرجعیت حل کنند نایب رئیس فراکسیون ولایی مجلس معتقد است؛ بیانیه‌های "آیت الله سیستانی" اولا صف شورشیان را از مردم جدا کرد و بعد هم آرامشی را به عراق داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903106442304680.jpg رهبران,جناح,های,سیاسی,عراق،,اختلافات,را,حول,محور,مرجعیت,حل,کنند Icana

احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش آمریکا و متحدانش در آشوب ها و ناآرامی های اخیر منطقه و عراق ،گفت: بنده بیش از ۱۴سال با تمام جریانات سیاسی عراق در قالب مجلس اعلای انقلاب اسلامی و سپاه بدر کار کردم و نماینده مقام معظم رهبری در آنجا بودم و کاملا جریانات سیاسی داخلی عراق را می شناسم.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: بعد از اینکه حمله آمریکا در سال ۲۰۰۱ به عراق صورت گرفت، "شهید آیت الله سیدمحمدباقرحکیم" با تدبیر قبلی، قبل از حمله آمریکا وارد عراق شد و  استقبال فوق العاده ای از ناحیه مردم عراق در مسیر راه تا بغداد و نجف از ایشان صورت گرفت، مردم عراق علاقه بسیار زیادی به مرجعیت دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد: مردم عراق چند خصوصیت دارند؛ آنها شدیدا علاقه به مسائل دینی و مذهبی دارند و حدود ۷۰ درصد مردم آنجا شیعه هستند؛ این نکته امتیاز آنهاست،دلایل متعددی دارد و یکی از دلایل آن وجود عتبات عالیات در آنجااست. نکته دوم علاقمندی مردم به علما و مراجع تقلید هستند و نجف اشرف همیشه پایگاه اصلی اهل‌بیت(ع) علما، بزرگان و مراجع عظام بوده و این نکته قابل توجه است که این علاقه و ارتباط مردم با مرجعیت موجب یک اطاعت تشکیلاتی و اعتقادی از مرجعیت شیعی شده است.

 

سالک با تاکید براینکه رهبران جناح های سیاسی عراق باید اختلافات را حول محور مرجعیت حل کنند، مطرح کرد: گروه‌های سیاسی عراق اعم از شیعه، سنی و کُرد عموما تابع رهنمودهای مرجعیت هستند، سایر گروه های شیعی از جمله جریان صدر، مجلس اعلا و حکمت ملی نیز در قبال مرجعیت چنین رویکردی دارند، هرچند در عمل به دلیل اختلافات عمیق سیاسی و جناحی، توصیه‎هایی همچون تسریع در تشکیل دولت و یا پرداختن به مشکلات سیاسی و اقتصادی را نادیده می گیرند.

نقش بیانیه های آیت الله سیستانی در اعتراضات اخیر عراق

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تاکید براینکه مردم عراق باید هوشیار باشند، مطرح کرد: برخی جبهه ها و عناصر ضدایرانی در عراق که از سوی سرویس های اطلاعاتی دولت های خارجی حمایت مالی می شوند با صحنه سازی می خواهند مردم را در مقابل نیروهای امنیتی قرار دهند، آنها از شروع اعتراضات مردمی در عراق تلاش زیادی کردند تا تجمعات آرام را به درگیری و آشوب بکشانند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش بیانیه های آیت الله سیستانی در ناآرامی های اخیر عراق، مطرح کرد: امروز آیت الله سیستانی در حقیقت مدیریت جامعه اسلامی و انقلابی عراق را به عهده دارند و می‌بینیم که همین شورش هایی که سازمان سیا ،آمریکا و موصاد برای بهم پاشیدگی در عراق و لبنان و بعد هم ایران طراحی کردند، بیانیه‌های "آیت الله سیستانی" اولا صف شورشیان را از مردم جدا کرد و بعد هم آرامشی را به عراق داد.

پایگاه های نظامی آمریکا در عراق باید برچیده شوند

نایب رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این حرکتی که مردم عراق در دفاع از مرجعیت شروع کردند، مشت محکمی بر دهان آمریکایی ها است، تصریح کرد: باید روزی برسد که مردم عراق بایستند برای حذف پایگاه های نظامی آمریکا در عراق چراکه با این پایگاه ها ،مشکلات همچنان خواهد بود رهبران سیاسی هم باید مطیع  "آیت الله سیستانی" باشند؛ منسجم حرکت کنند و اگر تک روی کنند،دشمن از این شکاف بین جریانات سیاسی استفاده می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet