هدر اصلی
1398/09/21 16:33:27
سرویس فرهنگی
محجوب مطرح کرد:

کمبود 70 هزار کلاس درس در استان تهران

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس از کمبود ۷۰ هزار کلاس درس در استان تهران خبر داد.
کمبود 70 هزار کلاس درس در استان تهران عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس از کمبود 70 هزار کلاس درس در استان تهران خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/56797.jpg کمبود,70,هزار,کلاس,درس,در,استان,تهران Icana

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کمبود فضای آموزشی در استان تهران، عنوان کرد: بر اساس برآوردها حدود 70 هزار کلاس درس در تهران کمبود داریم که این رقم با توجه به روند افزایش جمعیت حاشیه نشینان تهران، رو به افزایش است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه بسیاری از معلمان استان تهران در حال حاضر در دو شیفت مشغول به تدریس هستند، اضافه کرد: همچنین کمبود 24 هزا معلم در استان تهران احساس می‎شود که این دو موضوع در کنار یکدیگر وضعیت وحشتناکی را از نظر آموزشی در استان تهران به ویژه در حومه شهر ایجاد کرده است.

وی تأکید کرد: تهران از محروم‌ترین استان‌ها به لحاظ فضای آموزشی است و متأسفانه تدبیر جدی در این زمینه وجود ندارد.

کلاس‌‎های 35 تا 40 نفره زیبنده دانش آموزان تهرانی نیست

محجوب با بیان اینکه کلاس‌های درس 35 تا 40 نفره آن هم در دو یا سه شیفت به هیچ عنوان زیبنده دانش آموزان تهرانی نیست، گفت: آموزش و پرورش زمین‌هایی دارد که می‌تواند این زمین‌ها را با نهادهای مختلف از جمله بنیاد شهید تهاتر کند تا معضل کمبود فضای آموزشی در استان تا حدودی حل شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای  اسلامی اضافه کرد: در طول سال‌های گذشته آموزش و پرورش همواره از ظرفیت مؤسسات و خیرین مدرسه ساز استفاده کرده است و امروز نیز بار دیگر استفاده از این ظرفیت بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet