هدر موبایل
1398/09/20 09:52:47
سرویس سیاسی
در گفتگو با عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به بحث گذاشته شد

دستاورهای سفر روحانی به ژاپن چه خواهد بود؟ / ایران مراقب تحرکات آمریکا باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دستاوردهای اقتصادی را مهم ترین ثمره سفر رئیس جمهور کشورمان به ژاپن برشمرد.
دستاورهای سفر روحانی به ژاپن چه خواهد بود؟ / ایران مراقب تحرکات آمریکا باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دستاوردهای اقتصادی را مهم ترین ثمره سفر رئیس جمهور کشورمان به ژاپن برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107620173169.jpg دستاورهای,سفر,روحانی,به,ژاپن,چه,خواهد,بود؟,/,ایران,مراقب,تحرکات,آمریکا,باشد Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درباره سفر رئیس‌جمهور کشورمان به ژاپن، تقویت مناسبات بین کشورها را یکی از محورهای توسعه خواند وگفت: ژاپن کشوری مهم در منطقه آسیا است بر همین اساس هرچه مناسبات بین دو کشور ایران و ژاپن تقویت شود اثربخش بوده و به نفع دو کشور خواهد بود.

وی با یادآوری سفر شینزوآبه به ایران، گفت: در همین راستا سفر آقای روحانی به ژاپن از منظر مثبت قابل ارزیابی است، اینکه مسئولان دو کشور در سطوح متفاوت رفت و آمدهای دیپلماتیک داشته باشند به گرم تر شدن و تقویت روابط دو کشور منجر خواهد شد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس دهم با تاکید بر لزوم تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور ایران و ژاپن تاکید کرد: ژاپنیها امروز به شدت نیازمند نفت ایران هستند زیرا سیستم های پالایشگاهی و تصفیه خانه های آنها متناسب با نفت ما طراحی شده است که به دلیل تحریم ها و فشار آمریکا آسیب می‌بینند بر همین اساس اگر مناسبات اقتصادی بین دو کشور تقویت شود هر دو کشور منتفع خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه ایران هیچ سابقه ذهنی بدی از ژاپن ندارد، گفت: ژاپنی ها همواره برای ما قابل احترام بودند و روابط دو طرفه مورد استقبال هر دو کشور است.  

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی درباره انتشار اخباری مبنی بر اظهار خرسندی آمریکا از سفر رئیس جمهور کشورمان به ژاپن گفت: اگر آمریکایی‌ها از این موضوع اظهارخوشحالی کردند باید احتیاط های لازم را به عمل آورد تا شرایط به گونه ای نباشد که  آمریکایی ها با طراحی سناریویی بخواهند از سفر رئیس‌جمهور ایران به ژاپن به نفع خود بهره‌برداری کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet