هدر موبایل
1398/09/20 08:43:50
سرویس اجتماعی
خدادادی:

حداقل حقوق کارگران در سال 99 باید بیش از 3 میلیون تومان باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹ باید بیش از سایر قشرها باشد، گفت: می طلبد دولت در کنار افزایش حقوق، بسته‌های حمایتی و معیشتی را برای آنها پیش‌بینی کند تا با کاهش مداوم ارزش پول قدرت خرید آنها به شدت کاهش پیدا نکند.
حداقل حقوق کارگران در سال 99 باید بیش از 3 میلیون تومان باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه حداقل حقوق کارگران در سال 99 باید بیش از سایر قشرها باشد، گفت: می طلبد دولت در کنار افزایش حقوق، بسته‌های حمایتی و معیشتی را برای آنها پیش‌بینی کند تا با کاهش مداوم ارزش پول قدرت خرید آنها به شدت کاهش پیدا نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104716944757.jpg حداقل,حقوق,کارگران,در,سال,99,باید,بیش,از,3,میلیون,تومان,باشد Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر کاهش 50 درصدی قدرت خرید کارگران، گفت: چنین اظهاراتی صحت ندارد زیرا کارگران قدرت خریدی ندارند که کاهش و یا افزایش پیدا کند؛ این قشر چگونه با حقوق 2 میلیونی و ناچیز آن هم در کلانشهرها می‌توانند نیازهای اولیه خود را تامین کنند و قدرت خرید هم داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کارگران در شرایط فعلی به هیچ وجه از پس تامین هزینه‌های زندگی خود برنمی‌آیند، افزود: حقوق کارگران با توجه به شرایط فعلی اقتصادی بخور و نمیر است البته بخش زیادی از مردم در حال حاضر با این شرایط مواجه هستند و این سیاه‌نمایی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: بخش زیادی از معترضان اخیر آشوبگر بودند و تعدادی هم قشر فقیر جامعه بودند بنابراین باید حمایت‌ها از نیازمندان را افزایش داد.

وی با تاکید بر اینکه حداقل حقوق کارگران باید بیش از سه میلیون تومان باشد و دولت باید حمایت ویژه‌ای را از این قشر داشته باشد، گفت: حقوق کارگران در لایحه بودجه 99 باید بیش از سایر قشرها در نظر گرفته شود و متناسب با واقعیت‌های جامعه، میزان تورم و افزایش قیمت ها افزایش یابد؛ خط فقر در پایتخت 4 میلیون تومان است هر چند افزایش حقوق سه میلیونی کفاف هزینه‌های کارگران را نمی‌دهد اما با توجه به شرایط فعلی و افزایش تحریم‌ها توان دولت بیش از این نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: می طلبد دولت در کنار افزایش حقوق کارگران بسته‌های حمایتی و معیشتی را برای آنها پیش‌بینی کند تا با کاهش مداوم ارزش پول ملی قدرت خرید آنها به شدت کاهش پیدا نکند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet