خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/22 07:53:46
سرویس اجتماعی
یارمحمدی:

پهناورترین استان کشور از نعمت لوله‌کشی گاز محروم است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌برنامه‌گی مسئولان، مردم سیستان و بلوچستان را با مشکلات جدی مواجه کرده است، گفت: صف‌های طولانی گاز همچنان به قوت خود باقی است.
پهناورترین استان کشور از نعمت لوله‌کشی گاز محروم است نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌برنامه‌گی مسئولان، مردم سیستان و بلوچستان را با مشکلات جدی مواجه کرده است، گفت: صف‌های طولانی گاز همچنان به قوت خود باقی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105819273633.jpg پهناورترین,استان,کشور از,نعمت,لوله‌کشی,گاز,محروم,است Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صف‌های طولانی گاز در سیستان و بلوچستان، گفت: مردم رنج کشیده سیستان و بلوچستان از قبل انقلاب تاکنون هرسال با رسیدن فصل سرما با مشکل کم‌گازی و صف‌های چندکیلومتری مواجه هستند و این موجب شده تا هر روز صف های طولانی برای گرفتن گاز از مردم کپسول به دست در اطراف شهر ایجاد شود، اما تا این لحظه دولتمردان ما نتوانستند مشکل کم گازی را حتی برای دو ماه سرد سال، در شهرها و مناطق سیستان،  بلوچستان، زاهدان، خاش و سراوان را حل کنند.

بی‌برنامه‌گی مسئولان مردم سیستان و بلوچستان را با مشکلات جدی مواجه کرده است

وی، با بیان اینکه هشدارهای لازم در خصوص مشکلات کمبود گاز و افزایش تقاضا مردم، بارها و بارها به مسئولان مربوطه داده شده و راهکارهای عملی آن نیز وجود دارد، افزود: متاسفانه به دلیل بی‌توجهی و بی‌برنامه‌گی مسئولان، مردم سیستان و بلوچستان هرسال با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند. این موضوع نارضایتی مردم را در پی داشته و حقیقتاً حق این مردم نیست که ساعت‌ها در صف‌های طولانی برای گرفتن گاز  بیاستند.

صف‌های طولانی گاز در سیستان وبلوچستان

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: امروز سیستان و بلوچستان علی‌رغم داشتن تمامی امکانات و ظرفیت‌ها، که مقام معظم رهبری از آن به عنوان گنج پنهان یاد می‌کند، دارای محرومیتی آشکار است. این موضوع حاکیت از بی برنامه‌گی کل دولت‌ها دارد چرا که مشکل کم گازی و ایجاد صف‌های طولانی مدت و دویدن به دنبال ماشین‌های حمل گاز  تنها در فصل سرما اتفاق می‌افتاد.

پهناورترین استان کشور از نعمت لوله‌کشی گاز محروم است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه پهناورترین استان کشور، تنها استانی است که از نعمت لوله‌کشی گاز محروم است، استانی که در کنار همه محرومیت‌هایش، سال‌هاست محرومیت بی‌گازی را نیز به دوش می‌کشد، ادامه داد:  همه مسئولان از این موضوع با خبر هستند، اما هیچ اقدامی نمی‌کنند. شرایط این روزهای مردم سیستان و بلوچستان پسندیده نیست. مسئولانی که مردم را ولی نعمت خود می‌دانند آیا حاضرند خانواده‌هایشان در این شرایط زندگی کنند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: با توجه به اینکه فاصله مرکز استان سیستان و بلوچستان تا مناطق گاز کشی شده استان‌های مجاور کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان حدود 700 کیلومتراست، روند گازرسانی به کندی انجام می‌شود، هر چند اجرای پروژه "خط لوله‌ی صلح" در دولت نهم که گاز ایران را به پاکستان و هند متصل می‌کرد از مسیر سیستان و بلوچستان کرده و روند گازرسانی را سرعت بخشید. بی‌تردید اجرای پروژه خط لوله‌ی صلح اتفاق بسیار خوبی برای تحقق آرزوهای مردم این استان بود.

اتمام فرایند گاز رسانی شهر زاهدان تا پایان دولت دوازدهم

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه خط لوله صلح در دولت یازدهم به مرکز استان سیستان و بلوچستان رسید، ادامه داد: در پایان دولت دوازدهم فرایند گاز رسانی به شهر زاهدان به اتمام خواهد رسید و سپس به شهر‌های همجوار سیستان، خاش، میرجاوه،سروان منتقل خواهد شد. اما تازمانی که این پروژه به اتمام برسد، مردم این منطقه با مشکلات بسیار زیادی برای تهیه گاز مواجه هستند و باید برای آن چاره اندیشی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet