هدر موبایل
1398/09/22 07:46:50
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

تلاش مجلس برای جلوگیری از دخل و تصرف دولت در بودجه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه با توجه به بدهی‌های انباشته، بودجه ۱۵ درصدی وزارت بهداشت جوابگو نیست از تلاش این کمیسیون برای پیش‌بینی حکمی در بودجه ۹۹ به منظور جلوگیری از دخل و تصرف دولت در یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت خبر داد.
تلاش مجلس برای جلوگیری از دخل و تصرف دولت در بودجه سلامت عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه با توجه به بدهی‌های انباشته، بودجه 15 درصدی وزارت بهداشت جوابگو نیست از تلاش این کمیسیون برای پیش‌بینی حکمی در بودجه 99 به منظور جلوگیری از دخل و تصرف دولت در یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903109229433136.jpg تلاش,مجلس,برای,جلوگیری,از,دخل,و,تصرف,دولت,در,بودجه,سلامت Icana

محمد نعیم امینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد افزایش 15 درصدی بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در لایحه 99، گفت: هر چند بودجه این وزراتخانه نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته اما با توجه به تورم بیش از 40 درصدی و بدهی‌های انباشته شده از سالیان گذشته، جوابگو نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: در بسیاری از موارد میزان برخورد وزارت بهداشت و ارگان‌های وابسته با نرخ تورم ممکن است بسیار بیشتر از 40 درصد باشد بنابراین بودجه پیش‌بینی شده برای وزارت بهداشت ناکافی و انقباضی است.

وی ادامه داد: افزایش بار بیماری‌های مزمن و اجرای راهنمای بالینی نیازهای جدیدی را در وزارت بهداشت ایجاد می‌کند که به طور قطع نیاز به افزایش بودجه بیشتری خواهیم داشت.  

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته بودجه وزارت بهداشت در بسیاری از موارد محقق نمی‌شود زیرا نزدیک به 60 درصد بودجه این وزراتخانه مربوط به درآمدهای اختصاصی است و مشخص نیست چند درصد آن تحقق پیدا کند بنابراین باید بودجه متناسب و متوازنی را برای حوزه بهداشت و درمان پیش‌بینی کرد.

امینی‌فرد افزود: مجلس در بودجه سال 98 پیش‌بینی کرد که یک درصد از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به بخش بهداشت و درمان کشور اختصاص یابد و باید این یک درصد بدون دخل و تصرف در چارچوب قانون به وزارت بهداشت اختصاص می یافت اما متاسفانه سازمان برنامه و بودجه در این موضوع دخل و تصرف کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: بر این اساس در بودجه سال 99 به دنبال این هستیم که حکم قانونی را پیش‌بینی کنیم که دولت امکان دخل و تصرف در یک درصد مالیات بر ارزش افزوده بخش سلامت و پولی که مردم برای سلامت خود به خزانه واریز می‌کنند را نداشته باشد و صرف امور دیگری غیر از سلامت نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet