هدر موبایل
1398/09/24 10:42:58
سرویس سیاسی
کمالی پور با اشاره به سفر قریب‌الوقوع روحانی به ژاپن تأکید کرد؛

ضرورت افزایش مبادلات تجاری با ژاپن با تأکید بر حذف دلار

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی میانجی‌گری هیچ کشوری را برای ارتباط با آمریکا نمی‌پذیرد.
ضرورت افزایش مبادلات تجاری با ژاپن با تأکید بر حذف دلار نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی میانجی‌گری هیچ کشوری را برای ارتباط با آمریکا نمی‌پذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106300368070.jpg ضرورت,افزایش,مبادلات,تجاری,با,ژاپن,با,تأکید,بر,حذف,دلار Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر قریب الوقوع روحانی به ژاپن و احتمال طرح موضوع میانجی‌گری توسط این کشور میان آمریکا و ایران گفت: میانجی گری برای آمریکا منسوخ است و فایده ای ندارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: شاید در ظاهر ترامپ بخواهد با برخی اقدامات، محبوبیتی کسب کرده و خود را اهل صلح و سازش نشان دهد اما در واقع اینگونه نیست و میانجی گری هیچ کشوری برای کشور دشمنان فایده ندارد چرا که هر قدمی که در این راستا برداشته می شود صرفا دشمنی را بیشتر می کند.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه با بیان اینکه ژاپن در گذشته یکی از شرکای تجاری ایران بوده و مبادلات تجاری در سطح گسترده با این کشور انجام می شد، عنوان کرد: این سفر باید بتواند باعث افزایش سطح مبادلات تجاری شود و البته این نکته حائز اهمیت است که برای کاهش مشکلات بازرگانی باید از ارز داخلی میان دو کشور برای تجارت استفاده کرد و دلار باید از این معاملات حذف شود.

کمالی پور در ادامه با اشاره به اهمیت همراهی هیأت دولت و تیم ریاست جمهوری از سوی یک هیأت تجاری اظهار داشت: تا جایی که هزینه ای بر کشور تحمیل نشده و دستاورد سفر هیأت تجاری بیش از هزینه های آن باشد، خوب است که این گروه ها، هیأت سیاسی کشورمان را همراهی کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر ضرورت افزایش مراودات اقتصادی با کشوری همچون ژاپن خاطرنشان کرد: در سایه این سفر باید تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی دنبال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet