خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/20 13:40:45
سرویس اقتصادی
نگاهی به لایحه بودجه سال 99

بختیار: درآمد حاصل از صادرات نفت در بودجه 99 واقعی نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس، صادرات ۱۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلاری نفت و صادرات ۴میلیون دلاری گاز را برای سال آینده، ارقام واقعی به‌ویژه برای نفت ندانست.
بختیار: درآمد حاصل از صادرات نفت در بودجه 99 واقعی نیست عضو کمیسیون انرژی مجلس، صادرات 18 میلیارد و 250 میلیون دلاری نفت و صادرات 4میلیون دلاری گاز را برای سال آینده، ارقام واقعی به‌ویژه برای نفت ندانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201905100470002678.jpg بختیار:,درآمد,حاصل,از,صادرات,نفت,در,بودجه,99,واقعی,نیست Icana

گروه اقتصادی- رئیس جمهور یکشنبه هفته جاری لایحه بودجه سال 99 را تقدیم مجلس کرد که در این لایحه میزان صادرات نفت 18 میلیارد و 250 میلیون دلار و میزان صادرات گاز 4 میلیون دلار برآورد شده است به همین منظور علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل اینکه اعداد و ارقام آورده شده در لایحه بودجه در رابطه با صادرات نفت و گاز چقدر واقعی است و چقدر امکان تحقق دارد، گفت: کشور به دلیل تحریم‌ها در شرایط عادی برای صادرات نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی ندارد لذا باید بودجه را متناسب با شرایط تحریم تدوین کرد تا درآمد واقعی حاصل از فروش نفت حاصل شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال جاری با کسری بودجه رو به رو شدیم چراکه عدم و رقم دیده شده در بودجه برای صادرات نفت واقع‌بینانه نبود به همین دلیل باید مراقب بود این مشکل در سال آینده تکرار نشود.

وی صادرات 18 میلیارد و 250 میلیون دلاری نفت و صادرات 4 میلیون دلاری گاز را برای سال آینده، ارقام واقعی به‌ویژه برای نفت ندانست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس توضیح داد: ارقام آورده شده در بخش درآمدی برنامه بودجه سال 99 مرتبط با نفت آرمانگرایانه و غیرواقعی است در حالی که نمی‌توان در حوزه نفت تا این حد کسب درآمد کرد لذا این برنامه سبب کسری بودجه در طول سال خواهد شد./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet