خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/22 10:32:10
سرویس سیاسی
رضایی مطرح کرد

افزایش اعتبار سفارتخانه‌های ایران در اولویت کمیسیون امنیت ملی مجلس

«سفارتخانه‌ها به شدت در مضیقه مالی قرار دارند»؛ این موضوعی است که رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس بر آن تاکید دارد و بر این اساس از اهتمام کمیسیون برای افزایش اعتبارات وزارت خارجه در بودجه سال ۱۳۹۹ خبر داد.
افزایش اعتبار سفارتخانه‌های ایران در اولویت کمیسیون امنیت ملی مجلس «سفارتخانه‌ها به شدت در مضیقه مالی قرار دارند»؛ این موضوعی است که رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس بر آن تاکید دارد و بر این اساس از اهتمام کمیسیون برای افزایش اعتبارات وزارت خارجه در بودجه سال 1399 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107620173169.jpg افزایش,اعتبار,سفارتخانه‌های,ایران,در,اولویت,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس Icana

محمدابراهیم‌ رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به لایحه بودجه سال 1399 و منابع دستگاه‌های اجرایی، گفت: وزارت امور خارجه و در رأس آنها سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سفارتخانه‌های ایران در صف مقدم مقابل دشمن قرار دارند بنابراین ماموریت‌های آنها به دلیل کمبود منابع مالی نباید کنسل شود یا به تعویق بیفتد.  

وی افزود: سفارتخانه‌های به موجب برنامه‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای که در دوران تحریم بر عهده دارند باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند، وزارت خارجه باید دیپلماسی اقتصادی را تقویت کند و نقش سفارتخانه‌ها در این مورد بسیار موثر است.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه بودجه سال 1399 هنوز در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی قرار نگرفتند اما کمیسیون امنیت ملی مجلس اهتمام بسیاری برای تقویت اعتبارات وزارت امور خارجه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet