هدر موبایل
1398/09/22 07:58:15
سرویس فرهنگی
سالک با انتقاد از کاهش 15 درصدی بودجه فرهنگی:

کسری بودجه دولت همواره از حوزه فرهنگ تأمین شده است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کاهش ۱۵ درصدی بودجه فرهنگی سال ۹۹ کل کشور در قیاس با سال ۹۸، گفت: دولت همواره کسری بودجه خود را از حوزه فرهنگ تأمین می‌کند.
کسری بودجه دولت همواره از حوزه فرهنگ تأمین شده است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کاهش 15 درصدی بودجه فرهنگی سال 99 کل کشور در قیاس با سال 98، گفت: دولت همواره کسری بودجه خود را از حوزه فرهنگ تأمین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903106442304680.jpg کسری,بودجه,دولت,همواره,از,حوزه,فرهنگ,تأمین,شده,است Icana

احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کاهش 15 درصدی اعتبارات فرهنگی بودجه سال 99 کل کشور، عنوان کرد: علت آشفتگی وضعیت فرهنگ در کشور ریشه در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های بودجه‌ای دارد که هیچ توجهی به تأثیر کار فرهنگی ندارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه رئیس جمهور و مسئولان برنامه و بودجه کشور به حوزه فرهنگی نگاهی سطحی است، افزود: تا زمانی که این نگرش تغییر نکند، وضعیت فرهنگ کشور بهبود نمی‌یابد.

وی ادامه داد: نکته دیگری که همواره در طی سالیان گذشته به چشم خورده است، جبران کسری بودجه دولت از محل بودجه‌های فرهنگی است در حالیکه این رویه نادرست باید تغییر کند.

سالک اضافه کرد: این در حالیست که هر بار اتفاق ناگواری مانند حوادث آبان ماه امسال رخ می‌‎دهد، همه مدعی می‌شوند که فرهنگ بهینه نشده و وضعیت فرهنگی مردم وخیم شده درحالیکه هیچ گامی در جهت بهینه سازی فرهنگ برداشته نمی‌شود.

وی تصریح کرد: در صورت قطع شدن بودجه فرهنگ، میدان به فرهنگ‌های بیگانه داده می‌شود. فرهنگ باید در وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی  دیده شود تا اینچنین دشمن بر مردم موج سواری‌ نکند و مطالبات به حق مردم را به حاشیه نبرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از کاهش 80 درصدی بودجه قرآنی انتقاد و اضافه کرد: در کمیسیون تلفیق امید به اصلاح این ارقام داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet