هدر موبایل
1398/09/25 17:38:35
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در پاسخ به ادعای اخیر پمپئو علیه ایران:

آمریکا به جای مطالبه‌گری، پاسخگوی آدم‌کشی و تجاوزگری در خاورمیانه باشد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در عراق توسط ایران تاکید کرد که آمریکا به جای فرافکنی باید پاسخگوی مداخلات، آدم کشی و تجاوزگری خود در خاورمیانه باشد.
آمریکا به جای مطالبه‌گری، پاسخگوی آدم‌کشی و تجاوزگری در خاورمیانه باشد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در عراق توسط ایران تاکید کرد که آمریکا به جای فرافکنی باید پاسخگوی مداخلات، آدم کشی و تجاوزگری خود در خاورمیانه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901102471236202.jpg آمریکا,به,جای,مطالبه‌گری،,پاسخگوی,آدم‌کشی,و,تجاوزگری,در,خاورمیانه,باشد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ادعای اخیر وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در عراق توسط ایران گفت: آمریکایی ها همواره به جای پاسخگویی مطالبه‌گر بوده‌اند، مقامات این کشور به جای اینکه پاسخگوی رفتارها، مداخلات، تجاوزگری و آدم‌کشی‌های خود در کشورهای مختلف از جمله در منطقه خاورمیانه باشند همیشه با ژست طلبکارانه از دیگر کشورها انتظار پاسخگویی دارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به جای پاسخگویی کشورها را تهدید به اقدامات تلافی جویانه می‌کنند افزود: جمهوری اسلامی در گذشته هم اعلام کرده که غیر از کمک مستشاری به کشورهایی که مورد تجاوز قرار گرفته یا امنیت شان تهدید شده است هیچ اقدام دیگری نداشته و در دستور کار هم نخواهد داشت.

 نقوی با بیان اینکه بین کشورها توافقاتی وجود دارد که بر اساس آن کمک های مستشاری انجام می شود، گفت: با توجه به اینکه کمک ها در قالب مناسبات بین دولت ها انجام می شود هیچ کشور ثالثی از جمله آمریکا نمی تواند در این مناسبات دخالت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکایی‌ها طی 20 سال گذشته به سه الی چهار کشور خاورمیانه به بهانه ایجاد امنیت حمله متجاوزانه داشته اند افزود: نتیجه حمله به کشورهایی همچون افغانستان، سوریه و عراق جز ناامنی، کشتار مردم و افزایش خشونت نبوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در چنین شرایطی اما آمریکایی ها نه تنها هیچ گاه به نظام بین‌الملل، کشورهای منطقه و  حتی کشوری که تجاوز کرده اند پاسخگو نبوده بلکه با فرار به جلو مطالبه گری کرده اند که ویژگی رفتاری آمریکا است .  

به گزارش خانه ملت؛ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا طی روزهای اخیر در توییتی ادعاهایی را درباره هدف قرار دادن پایگاه های آمریکا در عراق توسط ایران مطرح کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet