هدر موبایل
1398/09/25 09:57:36
سرویس سیاسی
نائب رییس کمیسیون امنیت ملی:

تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا نمی تواند دیوار بی اعتمادی میان دو کشور را کوتاه کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا که در هفته های اخیر رخ داد، نمی تواند دیوار بی اعتمادی میان دو کشور را کوتاه کند.
تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا نمی تواند دیوار بی اعتمادی میان دو کشور را کوتاه کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا که در هفته های اخیر رخ داد، نمی تواند دیوار بی اعتمادی میان دو کشور را کوتاه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104445997700.jpg تبادل,زندانیان,بین,ایران,و,آمریکا,نمی,تواند,دیوار,بی,اعتمادی,میان,دو,کشور,را,کوتاه,کند Icana

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه آیا تبادل زندانی بین ایران و آمریکا می تواند چراغ سبزی برای انجام مذاکرات بین دو کشور باشد، گفت: برای پاسخ به این پرسش باید به تاریخچه مناسبات دو کشور اشاره کرد و یادآوری کرد که با پادرمیانی آقای مکرون در اجلاس اخیر سازمان ملل توافقی صورت گرفته بود و آمریکایی ها اکثر شرایطی را که ایران مطرح کرده بود را پذیرفته بود ولی در نهایت بر سر موضوع کوچکی به توافق نرسیدیم.

آمریکا باید قبل از انجام مذاکره ی صراحتا اعلام میکرد که شرایط ایران را پذیرفته است

وی بیان کرد: برای ایران مهم بود و این موضوع را اعلام کردیم که آمریکا باید صراحتا اعلام کند که شرایط مطرح شده ایران اعم از رفع تحریم ها را قبول کرده است و قبل از انجام مذاکره آقای روحانی و ترامپ باید این موضوع از سوی آمریکا صراحتا بیان شود که شرایط ایران را پذیرفته اند ولی رییس جمهور آمریکا اصرار داشت که این موضوع پس از انجام مذاکرات اعلام خواهد شد.

با شناختی که از ترامپ داشتیم وارد مذاکره نشدیم

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: با شناختی که از ترامپ و بدقولی ها و بدعهدی هایی که داشتیم هوشیارانه این تصمیم را گرفتیم که تا زمانیکه ایشان شرط ایران را نپذیرند این مذاکرات انجام نشود و مطمئنا آمریکایی ها به دنبال بهره برداری سیاسی از این موضوع بودند و بعید بود که پس از انجام مذاکرات شرایطی را که قبول کرده اند را اعلام کنند.

دستگیری یک شخصیت علمی ایرانی در آمریکا نوعی گروکشی بود

جمالی با بیان اینکه ترامپ درصدد این بود که ایران به پای میز مذاکرات بکشاند ولی به بدعهدی های خود ادامه دهد افزود: دستگیری یک شخصیت علمی ایرانی در آمریکا نوعی گروکشی بود که در صورتی که جاسوسان آمریکایی در ایران لو رفته و دستگیر شدند بتوانند تبادل کنند.

وی گفت: تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا نمی تواند دیوار بی اعتمادی ما به این کشور را کوتاه کرده و یا روزنه ای برای تماس با آنها باشد و تحلیل بنده این است که این موضوع بر برجام تاثیری ندارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی به صحبت های اخیر روحانی در یکی از همایش ها اشاره کرد و گفت: صحبت های آقای روحانی بر این محور بود که مذاکره دوجانبه انجام نشود بلکه با توجه به اینکه اروپایی ها هم به سمت آمریکا کشیده شده اند دوباره به برجام برگشته و مجددا 1+5 را از سرگیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet