هدر موبایل
1398/09/23 13:48:47
سرویس فرهنگی
یارمحمدی:

آموزش‌وپرورش آماری از مدارس خشت‌وگلی سیستان‌وبلوچستان ندارد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مدارس خشتی و گلی در کشور را فراموش شده خواند و از نبود آمار این مدارس در استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد.
آموزش‌وپرورش آماری از مدارس خشت‌وگلی سیستان‌وبلوچستان ندارد نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مدارس خشتی و گلی در کشور را فراموش شده خواند و از نبود آمار این مدارس در استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105761138762.jpg آموزش‌وپرورش,آماری,از,مدارس,خشت‌وگلی,سیستان‌وبلوچستان,ندارد Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نبود آمار دقیق از وجود مدارس خشتی و گلی و کپری در استان سیستان و بلوچستان از مدیریت آموزش و پرورش در استان گلایه و اظهار کرد: متأسفانه وقتی آمار دقیقی از وجود چنین مدارسی وجود ندارد، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور هم نمی‎تواند برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشته باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از روستاها سیستان و بلوچستان خالی از سکنه شده و روند مهاجرت به حاشیه شهرها رو به گسترش است، افزود: در این شرایط مدارس روستایی، خشتی و گلی و مدارس کپری رها شده و اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان آماری از آن‌ها در اختیار ندارد.

وی ادامه داد: با وجود تبلیغات و رسانه‌ای کردن موضوع برچیدن مدارس خشتی و گلی، اما این مدارس در استان همچنان به قوت خود باقی است و محیط ناایمنی برای دانش آموز محسوب می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه برچیدن مدارس خشتی و گلی و همچنین مدارس کپری در استان سیستان و بلوچستان نیازمند عزم جدی دولت است، اضافه کرد: باید بودجه‌ای ویژه برای برچیدن این مدارس در نظر گرفته شود ولی مهم‌‎تر از بودجه، برنامه‎ریزی در این حوزه در استان است که متأسفانه وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: بهتر است مسئولان از شعار دادن در این زمینه پرهیز کنند و در شرایطی که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور فعالیت گسترده‌‎ای را در کل کشور برای بهبود شرایط فضای آموزشی آغاز کرده، نباید از این ظرفیت غافل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet