خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/24 08:55:41
سرویس اقتصادی
یارمحمدی مطرح کرد

اتصال بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی با اجرای 5 فاز توسعه‌ای / وجود برخی موانع جغرافیایی در توسعه بندر

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی منطقه چابهار شامل ۵ فاز اجرایی است که طبق برنامه ریزی، با بهره برداری از تمام فازها، بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی متصل خواهد شد.
اتصال بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی با اجرای 5 فاز توسعه‌ای / وجود برخی موانع جغرافیایی در توسعه بندر عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی منطقه چابهار شامل 5 فاز اجرایی است که طبق برنامه ریزی، با بهره برداری از تمام فازها، بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی متصل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105819273633.jpg اتصال,بندر,شهید,کلانتری,به,بندر,شهید,بهشتی,با,اجرای,5,فاز,توسعه‌ای,/,وجود,برخی,موانع,جغرافیایی,در,توسعه,بندر Icana

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند اجرای فاز دو پروژه بندر شهید بهشتی، گفت: خوشبختانه این پروژه پیشرفت قابل قبولی داشته و امیدوارم هر چه سریع تر به بهره برداری برسد، زیرا با بهره گیری از این ظرفیت، میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید بهشتی افزایش خواهد داشت.

بندر چابهار

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی میزان بارگیری و تخلیه بار در این بندر حدود 2 و نیم میلیون تن است، حال با اجرای فاز دو پروژه بندر شهید بهشتی به حدود 8 و نیم میلیون تن می رسد، البته طبق چشم انداز توسعه منطقه چابهار، میزان تخلیه و بارگیری کالا باید به حدود 85 میلیون تن برسد.

وجود برخی از موانع جغرافیایی در توسعه بندر شهید بهشتی

وی گفت: از طرف دیگر برای توسعه بندر شهید بهشتی برخی موانع و مشکلات جغرافیایی وجود دارد به طوری که این بندر میان شهر چابهار محصور شده و امکان توسعه عرصه بندر وجود ندارد، از این رو با اجرای فاز2 بندر بهشتی، مساحت بندر به حدود 420 هزار هکتار خواهد رسید.

بندر چابهار به ویژه شهید بهشتی از ظرفیت های بسیار بالایی برای توسعه اقتصادی کشورمان برخودار است، از این رو می توان با توسعه عرصه و مساحت بندر، حجم بیشتری از تعاملات اقتصادی را به سمت بندر شهید بهشتی هدایت کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بندر چابهار به ویژه شهید بهشتی از ظرفیت های بسیار بالایی برای توسعه اقتصادی کشورمان برخودار است، از این رو می توان با توسعه عرصه و مساحت بندر، حجم بیشتری از تعاملات اقتصادی را به سمت بندر شهید بهشتی هدایت کرد.

با افتتاح 5 فاز، بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی متصل خواهد شد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی منطقه چابهار شامل 5 فاز اجرایی است که طبق برنامه ریزی، با بهره برداری از تمام فازها، بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی متصل خواهد شد./

خبرنگار؛مهدیه قربانی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet