هدر موبایل
1398/09/24 10:41:43
سرویس استان ها
خجسته در پیامی در پاسخ به جمعی از هنرمندان:

ثبت جهانی آثار تاریخی استان همدان با جدیت پیگیری می‌شود

نماینده مردم همدان در نامه‌ای در پاسخ به جمعی از هنرمندان درباره ثبت جهانی آثار تاریخی استان همدان اعلام کرد در پی احیای قنات کم‌نظیر روستای قاسم‌آباد لازم است این اثر تاریخی به ثبت جهانی برسد.
ثبت جهانی آثار تاریخی استان همدان با جدیت پیگیری می‌شود نماینده مردم همدان در نامه‌ای در پاسخ به جمعی از هنرمندان درباره ثبت جهانی آثار تاریخی استان همدان اعلام کرد در پی احیای قنات کم‌نظیر روستای قاسم‌آباد لازم است این اثر تاریخی به ثبت جهانی برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105246522695.jpg ثبت,جهانی,آثار,تاریخی,استان,همدان,با,جدیت,پیگیری,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در پی نامه جمعی از هنرمندان و نویسندگان به وی درباره برخی دغدغه های فرهنگی و ثبت جهانی آثار استان همدان، جوابیه ای منتشر کرد که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سروران گرامی، هنرمندان و پژوهشگران عزیز

آقایان پرویز اذکایی، محمدحسین حلیمی، پرویز پرستویی، مسعود جعفری جوزانی، احمدرضا درویش، امیرشهاب رضویان، مجید برزگر، نامه پرمهر شما به دستم رسید، از این که بنده را مورد لطف و عنایت قرار داده بودید، بسیار خوشحالم. خرسندم که هنرمندان، نویسندگان و مفاخر استان همدان دغدغه فراتر از مباحث تخصصی و حرفه‌ای دارند و مردم و مطالبات مردم برای آنها اولویت قرار دارد.

مردم و به خصوص دانشمندان و هنرمندان سرمایه‌های این سرزمین هستند و زمانی که این سرمایه‌ها، رضای خدا و خلق خدا را درنظر می‌گیرند اتفاقات سترگی را رقم می‌زنند. این دغدغه هاست که دانشمندان و هنرمندان استان را از سایر مناطق متمایز می‌کند. 

من به عنوان خدمتگزار و نماینده مردم همدان، فامنین از شما سپاسگزارم و از اینکه حس مردم را درک می‌کنید به خود می‌بالم.

من نیز همیشه دغدغه میراث فرهنگی و محیط زیست کشور عزیزمان به ویژه استان همدان را داشته و پیگیری کرده‌ام اما با  پشت‌گرمی شما عزیزان و مردم بزرگوار استان در این راه همراه شما هستم و تا حصول نتیجه با جدیدت پیگیری خواهم کرد.

همانطور که در نامه شما آمده است، ثبت جهانی آثار بسیار مهم است و اعتبار جهانی برای استان دارد و باید تلاش کنیم چند اثر از این استان به ثبت جهانی برسد به خصوص قنات کم نظیر روستای قاسم آباد که از نزدیک شاهد هستم، جوانان این روستا چه همتی برای احیای این اثر به خرج داده‌اند که در این راستا پیگیری های مستمری را از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری داشته ایم.

همچنین رضایت مردم در بحث تغییرات ساختارهای جغرافیایی و اجتماعی برای ما مهم است و پیش از الحاق روستاهای قاسم آباد، حسن آباد و علی آباد باید رضایت شهروندان همدانی صورت می‌گرفت.

مسئولان استانی باید به مطالبات مردم توجه کنند و برای این مهم باید به سمت کار کارشناسی برویم و این مسائل را آسیب شناسی کنیم تا بیشتر آورده و کمترین مشکل را برای شهر و مردم به ارمغان آوریم.

باز هم از بذل توجه شما بزرگواران سپاسگذارم  و درخواست دارم به مطالبه‌گری ادامه دهید و ما خدمتگزاران را کمک کنید.

خداوند توفیق عنایت کند

ارادتمند شما

امیر خجسته

22 آذر 98/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet