خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/24 09:50:18
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

کلیه دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح موظف به پرداخت عوارض شهرداری و دهیاری شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح را موظف به پرداخت عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها تا پایان سال مالی کردند.
کلیه دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح موظف به پرداخت عوارض شهرداری و دهیاری شدند نمایندگان مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح را موظف به پرداخت عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها تا پایان سال مالی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201911108805883403.jpg کلیه,دستگاه,های,اجرایی,و,نیروهای,مسلح,موظف,به,پرداخت,عوارض,شهرداری,و,دهیاری,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با 154 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه با ماده 14 لایحه مذکور موافقت کردند.

در ماده 14 آمده است: کلیه دستگاههای اجرائی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 با اصلاحات و الحاقات بعدی و ماده(5) قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1366/6/1 و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران (موضوع ماده (2) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382/12/20 با اصلاحات و الحاقات بعدی)، مکلفند عوارض و بهای خدمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موضوع این قانون را همه ساله حداکثر تا پایان سال مالی به حساب شهرداری و یا دهیاری مربوط واریز نمایند. ذی‌حساب و رئیس دستگاه مربوط مسئول حسن اجرای این ماده می‌باشد.

همچنین نمایندگان با 166 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در جلسه ماده 13 لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها را به منظور رفع ابهام به کمیسیون مربوطه ارجاع دادند.

در ماده 13 آمده است: از زمان لازم‌الاجراءشدن این قانون، تمامی قوانین و مقررات مربوط به اعطای تخفیف، معافیت و بخشودگی پرداخت عوارض و وجوه به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسخ می‌گردد. هرگونه تخفیف، معافیت و بخشودگی عوارض شهرداری‌ها‌‌‌ و دهیاری‌ها‌‌ پس از تأمین آن در بودجه سنواتی کشور ممکن می‌باشد.

تبصره- شهرداری‌ها موظفند با تصویب شورای اسلامی شهر نسبت به دریافت بهای خدمات از استفاده‌کنندگان خدمات شهری اقدام نمایند. درصورتی‌که وزارت کشور و یا سایر مراجع قانونی تکلیفی را برای کاهش قیمت تعیین‌شده توسط شورای اسلامی شهر اعلام نمایند، مراجع مذکور با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور موظف به تأمین آن از محل بودجه عمومی دولت می‌باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet