هدر موبایل
1398/09/24 11:13:07
سرویس فرهنگی
اولادقباد:

فقط 8 درصد کلاس‌های درس تهران تراکم دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تراکم استاندارد در مدارس را وجود ۲۴ دانش آموز در هر کلاس دانست و گفت: فقط ۸ درصد کلاس‌های درس تهران تراکم دارد.
فقط 8 درصد کلاس‌های درس تهران تراکم دارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تراکم استاندارد در مدارس را وجود 24 دانش آموز در هر کلاس دانست و گفت: فقط 8 درصد کلاس‌های درس تهران تراکم دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912109890246958.jpg فقط,8,درصد,کلاس‌های,درس,تهران,تراکم,دارد Icana

فریده اولادقباد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان تهران، این مسئله را یکی از معضلات اساسی شهر تهران با توجه به روند رو به رشد مهاجرت به استان تهران به ویژه به حاشیه استان دانست و عنوان کرد: متأسفانه امروز شاهد وجود کلاس‌های درس 37 نفره به بالا در استان تهران هستیم.

کدام مناطق تهران محرومیت فضای آموزشی دارند؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقط 8 درصد کلاس‌های درس در استان تهران با تراکم استاندارد اداره می‌شود، افزود: مناطق 4، 5، 9، 10، 13 و 22 با محرومیت شدید فضای آموزشی مواجه هستند.

فریده اولاد قباد

 

تراکم استاندارد هر کلاس 24 نفر است/ میانگین تراکم استان تهران 32 نفر است

وی تراکم استاندارد در کلاس‎‌های درس را به طور میانگین 24 دانش آموز عنوان و اضافه کرد: این در حالیست که تراکم دانش آموزی در شهر تهران در هر کلاس درس، 32 نفر است و این در حالیست که در برخی از شهرستان‎های اطراف و برخی از مناطق 22 گانه ذکر شده  تهران، تراکم دانش آموزی 37 نفر است.

ضرورت ساخت 18 هزار کلاس درس جدید برای اصلاح تراکم کلاس‌های درس 

اولاد قباد ایجاد فضای آموزشی مناسب در شهر تهران را ضروری دانست و یادآور شد: در حال حاضر برای اصلاح تراکم دانش آموزی، تهران نیازمند احداث 18 هزار کلاس درس جدید است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با استناد به آخرین آمارها در خصوص وضعیت مدارس در تهران، افزود: در حال حاضر مدارسی که در تهران، حکم قلع و قمع آن‌ها گرفته شده 90 مدرسه بوده و 70 واحد مدرسه نیز در شهر تهران اجاره‌ای است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet