خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/24 16:47:01
سرویس اجتماعی
پوربافرانی انتقاد کرد

آمار بیماران قلبی و تنفسی را می بینید و قانون هوای پاک را مسکوت گذاشته اید؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خطاب به متولیان کاهش آلودگی هوا گفت: آیا آمار مراجعه کنندگان به اورژانس را در روزهای آلودگی هوا دیده اید و اینگونه اجرای قانون هوای پاک مسکوت مانده است ؟
آمار بیماران قلبی و تنفسی را می بینید و قانون هوای پاک را مسکوت گذاشته اید؟ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خطاب به متولیان کاهش آلودگی هوا گفت: آیا آمار مراجعه کنندگان به اورژانس را در روزهای آلودگی هوا دیده اید و اینگونه اجرای قانون هوای پاک مسکوت مانده است ؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201605109810058490.jpg آمار,بیماران,قلبی,و,تنفسی,را,می,بینید,و,قانون,هوای,پاک,را,مسکوت,گذاشته,اید؟ Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ به وضعیت آلودگی هوا و تعطیلی مدارس طی هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: متاسفانه آلوگی هوا معضلی محیط زیستی است که سالهاست  شهروندان شهر تهران و بسیاری از کلانشهرهای کشور را با مشکل مواجه کرده و با اینکه در دهه های گذشته برنامه جامع آلودگی هوا و اکنون هم قانون هوای پاک وجود دارد اما هنوز وضعیت آلودگی هوا بحرانی است.
 

آلودگی هوای تهران

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته بیش از هزار نفر بیمار قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس تهران مراجعه کرده اند تصریح کرد: طی هفته های  گذشته ( 3 تا 7 آذر ماه ) نیز که شرایط آلودگی هوا به مرز هشدار رسید، بیش از 5 هزار و 845 مراجعه قلبی و تنفسی به اورژانس ثبت شده است.

پوربافرانی خطاب به متولیان کاهش آلودگی هوا گفت: این آمار و ارقام را شما هم میبینید ومیشنوید ؟ اما هنوز بندی از قانون هوای پاک را اجرا نکرده اید؟ از خروج خودروهای فرسوده تا توسعه حمل ونقل عمومی و برخورد با خودروهای آلاینده ، نوسازی موتورسیکلت های کاربراتوری و دیگر بندهای قانون هوای پاک که متاسفانه همچنان بر زمین مانده اند و هیچ یک به اجرا نرسیده اند.

وی با بیان اینکه وضعیت آلودگی هوا 3.3 برابر حد مجاز جهانی است و سالانه 33 هزار مرگ در کشور بر اثر آلودگی هوا رخ میدهد که از این رقم 3 تا 4 هزار مرگ در تهران به دلیل آلودگی هوا است تصریح کرد: هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تحمیلی ناشی از آلودگی هوا بسیار زیاد است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود در خارج از شرایط وارونگی هوا که  این روزها با آن روبرو هستیم و مردم به ویژه سالمندان و گروه‌های حساس و آسیب پذیر در معرض خطر هستند، دستگاه‌ها همراهی لازم را برای رفع مشکلات داشته باشند./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet