هدر موبایل
1398/09/24 14:58:30
سرویس بین الملل
در نشست مجمع عمومی مجالس آسیا صورت گرفت

پاسخ قاطع رئیس گروه پارلمانی کشورمان به اتهامات واهی نماینده غیرمنتخب یمنی + فیلم

در جریان برگزاری دوازدهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی که در آنتالیا ترکیه در حال برگزاری است، نماینده غیرمنتخب یمنی، شرکت کننده در نشست مزبور، در سخنان خود ضمن اشاره به تحولات جاری در یمن و بزعم وی دخالت ایران در این کشور و حمایت از گروههای شورشی، مدعی شد، این گروهها تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران عمل می کنند.
پاسخ قاطع رئیس گروه پارلمانی کشورمان به اتهامات واهی نماینده غیرمنتخب یمنی + فیلم در جریان برگزاری دوازدهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی که در آنتالیا ترکیه در حال برگزاری است، نماینده غیرمنتخب یمنی، شرکت کننده در نشست مزبور، در سخنان خود ضمن اشاره به تحولات جاری در یمن و بزعم وی دخالت ایران در این کشور و حمایت از گروههای شورشی، مدعی شد، این گروهها تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران عمل می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201912108701918730.jpg پاسخ,قاطع,رئیس,گروه,پارلمانی,کشورمان,به,اتهامات,واهی,نماینده,غیرمنتخب,یمنی,+,فیلم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، در جریان برگزاری دوازدهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی که در آنتالیا ترکیه در حال برگزاری است، نماینده غیرمنتخب یمنی، شرکت کننده در نشست مزبور، ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد که در واکنش به این اظهارات، فاطمه ذوالقدر، رئیس گروه پارلمانی کشورمان در نشست فوق با استفاده از حق پاسخ به اتهامات کذب نماینده غیرمنتخب یمن اظهار داشت: تاسف آور است که برخی به دلیل توهم دشمنی ایران با خود و گریز از واقعیت‌ها و حقایق موجود در منطقه، همواره با طرح نام ایران به دنبال فرافکنی شکست‌های فاحش خود که بازتاب سیاست های غیرواقع بینانه و غیر سازنده آنان در سالیان اخیر است، بوده اند.

وی افزود: در مورد یمن باید بدانید که تجاوز نظامی ‌به این کشور، به خاک و خون کشیدن ده‌ها هزار نفر از زنان و کودکان بی گناه یمنی، نابود کردن همه زیرساخت های آن کشور و توسل به رفتارهای استعماری در تلاش برای سرنگونی حکومت‌های مشروع و روی کار آوردن رژیم های تحت حمایت از حافظه تاریخی افکار عمومی منطقه و جهان پاک نخواهد شد. ایران حامیان این گونه اقدامات را به کنار گذاشتن توهّم، پذیرش واقعیت ها و توسل به گفتگو و همکاری جمعی برای تأمین ثبات، امنیت و پیشرفت منطقه فرا می‌خواند.

ذوالقدر در ادامه سخنان خود افزود: توصیه می کنیم بجای ایراد اتهامات بی پایه و بی اساس به دیگران، کوشش کنند هرچه سریع تر جنگ خانمان سوز یمن‌ که دستاوردی جز کشتار بی گناهان و ویرانی این کشور در بر نداشته، پایان یابد. جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که بارها تأکید کرده است گام اول حل بحران یمن را توقف جنگ و خون ریزی و رفع محاصره ظالمانه از این کشور و مردم یمن و گام بعدی را انجام گفتگوهای فراگیر یمنی – یمنی برای وصول به توافقی جامع برای آینده سیاسی این کشور می داند.

وی تاکید کرد: تنها اقدام مشروع را تشکیل دولت متحد و فراگیر یمن بر اساس گفتگوهای یمنی – یمنی و حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور می دانیم و مطمئن هستیم که مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده اند، به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد هیچ بخشی از این کشور تحت کنترل و اشغال نیروهای خارجی در آید. جمهوری اسلامی ایران همواره از «یمنِ واحد» حمایت نموده و حفظ یکپارچگی آن را مسئولیت مشترک همه مردم یمن می داند.

گفتنی است، دوازدهمین نشست مجمع مجالس آسیایی با شعار " نقش همکاری چند جانبه در پارلمانهای آسیایی" با مشارکت، نمایندگان پارلمانی از ۲۲ کشور آسیایی در  جلسات خود که تا روز دوشنبه ۲۵ آذرماه ادامه خواهد داشت ، آخرین تحولات در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مالی مندرج در دستور کار خود را مورد بحث و بررسی قرار می دهند./

دانلود

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet