هدر موبایل
1398/09/24 15:56:17
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر احمد مازنی به ریاست جمهوری؛ تخصیص بودجه کافی برای اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولان در بودجه 99، تذکر به وزیر ورزش؛ لزوم رسیدگی به سوءتدبیر در مدیریت تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال که منجر به فسخ قرارداد یکطرفه توسط مربیان شد.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر کشور؛ با توجه به وضعیت اقتصادی مردم از اضافه شدن قیمت تعرفه نظام مهندسی در شهرهای برخوار و شاهین شهر به صورت جدی جلوگیری کنید، تذکر به وزرای نفت و کشور؛ تخصیص سهمیه بنزین 2500 تومانی برای خودروهای آموزش رانندگی.

- تذکر علیرضا سلیمی به ریاست جمهوری؛ علت معافیت مالیاتی سلبریتی های سوپرمیلیاردر در حالی که کارمندان و کارگران باید مالیات بدهند، چیست؟، چرا علی رغم اعلام تورم 40 درصدی حقوق کارمندان 15 درصد افزایش داشته است؟

- تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به ریاست جمهوری و وزیر صمت؛ متاسفانه علی رغم تبلیغات و صحبت های فراوان به عمل آمده نه تنها نرخ ارز افزایش داشت بلکه این افزایش به سایر کالاها حتی کالاهایی که دولت سهامدار آن است، سرایت کرده و فشار معیشتی به طبقه پایین و قشر مستضعف افزایش یافته است.

- تذکر نادر قاضی پور به وزیر کشور؛ تسریع در اختصاص دستگاه های برف روبی به شهرداری های حوزه انتخابیه، تذکر به ریاست جمهوری؛ تسریع در حل مشکلات تجار در گمرک بازرگان، تذکر به وزیر اقتصاد؛ تسریع در فعال کردن گمرک شهرستان ارومیه.

- تذکر هاجر چنارانی به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ تقریباً چیزی از بیمه بافنده های فرش نمانده است به داد بیمه قالیبافان برسید، تذکر به وزیر اقتصاد؛ بازار فرش دستباف اوضاع مناسبی ندارد. افزایش قیمت بنزین هزینه ها را افزایش داده است، دولت به دنبال گرفتن مالیات از فروش صنایع دستی نباشد.

- تذکر صدیف بدری به رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش؛ چرا برخلاف قانون مصوب سال های 95 و 97 مجلس، تبدیل  وضعیت معلمان خرید خدمت آموزش  و حق التدریسی صورت نمی گیرد، تذکر به ریاست جمهوری و وزرای آموزش و پرورش و کشور؛ چرا برخلاف قانون و مقررات مربوط حق مرزی معلمان در شهرستان های نمیر اردبیل پرداخت نمی شود.

- تذکر  قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس به وزیر راه و شهرسازی؛ علت عدم توزیع مناسب ماشین های سنگین برای ایجاد جاده های کوهستانی در بخش های مرزن آباد، علت عدم تکمیل طرح های زیرگذر نواب در محور چالوس – نوشهر چیست، تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ علت کندی تعریض محور مرزن آباد در جاده کندوان چیست؟

- تذکر  علی وقف چی نماینده زنجان و طارم به وزیر کشور؛ تسریع در تعیین تکلف بیمه بازنشستگی رانندگان تاکسی، اتوبوس های شهری و بین شهری بعد از 4 سال، تذکر به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ لزوم لحاظ سختی کار برای کارگران پمپ های بنزین و گاز.

- تذکر احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان و محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به ریاست جمهوری؛ لزوم ارائه گزارش نحوه توزیع و پرداخت کمک های معیشتی 18 میلیون خانوار، تذکر به رئیس جمهور؛ صدور و تسویه حساب وزارت ارتباطات جهت اجرا و عملیاتی کردن شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 98، تذکر به وزیر کشور؛ حتما صدای مردم شریف اصفهان را پس از 20 سال شنیدید، از قول دولت برای ارتقای نقاط مختلف اصفهان به چند فرمانداری هر چه سریعتر اقدام شود.

- تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر نفت؛ علت عدم تخصیص سهمیه بنزین به خبرنگاران.

- تذکر ابوالفضل ابوترابی به ریاست جمهوری و وزیر کار؛ عدم رتبه بندی خانوار ایرانی همانند بعضی از کشورهای دنیا.

- تذکر بهروز بنیادی نماینده کاشمر به وزیر ورزش و جوانان؛ سریعتر به سوءمدیریت در فدراسیون فوتبال رسیدگی کنید، چرا که قلب هزاران مشتاق تیم ملی و باشگاهی به شدت آزرده شده است، تذکر به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم رسیدگی به مطالبات بحق جاماندگان از قانون استخدام شامل سربازان اولیه نهضت سوادآموزی و نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی های دولت.

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به ریاست جمهوری؛ آیا خبر دارید براساس اصل 44 قانون اساسی ایجاد شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال و در اختیار قرار دادن وسایل کار وظایف دولت است، تذکر به وزیر آموزش و پرورش؛ درباره اجرای زیرپوستی و چراغ خاموش سند 2030، این موضوع حداقل خلاف تعهدات و برنامه های شما به مجلس جهت اخذ رأی اعتماد بوده است، ادامه این روند مستلزم پاسخگویی شما به نمایندگان ملت خواهد بود، تذکر به وزیر نیرو؛ ضرورت پرداخت مطالبات معوق پیمانکاران شرکت توزیع برق.

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به ریاست جمهوری؛ علت عدم تامین بودجه بیمه تکمیلی ایثارگران، تذکر به وزیر بهداشت؛ چرا بودجه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) رباط کریم و امام حسین(ع) بهارستان را افزایش نمی دهید؟

- تذکر سیده حمیده زرآبادی به رئیس جمهوری؛ علت عدم استخدام 43 نفر پذیرفته شده در آزمون  در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات علی رغم دریافت بودجه استخدامی توسط وزارتخانه مذکور چیست؟، تذکر به وزیر نیرو؛ تسریع در واگذاری انشعابات آب و برق به واحدهای مسکونی واقع در داخل طرح هادی و مناطق روستایی.

- تذکر ولی‌الله نانواکناری به وزیر نیرو؛ تسریع در انتقال آب شرب از سد البرز به شهرستان بابلسر و فریدونکنار.

- تذکر محسن کوهکن ریزی به وزیر کشور؛ تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامانی استانداری اصفهان و ضعف مدیریت استان.

- تذکر هدایت الله خادمی به وزیر صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری؛ چرا به مسئولیت های خود بی توجه هستید و موجب ایجاد ضرر و زیان های بسیار به کشور می شوید؟

- تذکر نصرالله پژمانفر به وزیر ورزش و جوانان به کارگیری افراد دو تابعیتی به ریاست کمیسیون های ورزشی و عدم نظارت بر حوزه تحت امر جهت جلوگیری از این تخلفات چیست؟

- تذکر سیده فاطمه ذوالقدر به وزیر راه و شهرسازی؛ اقدام لازم و فوری در جهت آسفالت کوچه ها، دیوارکشی و فضای سبز مسکن مهر میناب، تذکر به ریاست جمهوری، تسریع در اختصاص بودجه کافی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور که در خطر تعدیل یک هزار نفر نیروی انسانی است، تذکر به ریاست جمهوری؛ تسریع در تخصیص بودجه برای نوسازی ناوگان حمل و نقل براساس بودجه سنواتی و پرداخت مطالبات مالی شهرداری از سوی دولت برای اتمام طرح های مترو.

- تذکر حسین نیاز آذری به ریاست جمهوری؛ تسریع در پرداخت پاداش و سنوات خدمت به خانواده های عزیز شهدا.

- تذکر ناهید تاج الدین و 10 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش؛ عدم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ناکارآمدی و افول کیفیت آموزشی دانشگاه فرهنگیان.

- تذکر شمس الله شریعت نژاد به وزیر بهداشت و درمان؛ چرا با وجود سختی کار و حساسیت شغلی پرستاران قراردادی برای ارتقای وضعیت آنها فکری نمی کنید.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل به وزیر نفت؛ لزوم اقدام جدی درخصوص رفع کمبود مشکل گاز در سیستان، تذکر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ چرا عزل و نصب روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از جمله زابل به روش های غیرکارشناسی و سیاسی صورت گرفته است.

- تذکر نبی هزارجریبی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تسریع در احداث بیمارستان حوزه انتخابیه، تذکر به ریاست جمهوری؛ ویروس آنفلوآنزا شدیدتر از سیل به گلستان حمله کرده است و 20 نفر فوت شده و هزاران نفر بستری شده اند. تامین واکسن این بیماری ضرورت دارد.

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی به ریاست جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ علت دستور دولت برای معافیت مالیاتی سلبریتی ها و هنرمندان چیست؟

- تذکر سیدتقی کبیری نماینده خوی به وزیر آموزش و پرورش؛ چرا اقدامی برای جذب نیروهای آزاد مشاغل در مدارس غیردولتی انجام نمی پذیرد، تذکر به ریاست جمهوری؛ دستور رسیدگی برای رفع مشکلات زیرساختی مسکن مهر از جمله مشکل گاز، آب، فاضلاب و برق.

- تذکر ابوالفضل حسن بیکی به وزیر بهداشت و درمان؛ مقابله با بیماری سالک، با توجه به گسترش این بیماری جهت مداوا و معالجه لازم است جزء بیماری های خاص قرار گیرد.

- تذکر ولی‌الله نانواکناری به وزیر آموزش و پرورش با توجه به اطلاع رسانی مکرر، چرا نسبت به مدارسی که در حال آوار شدن هستند اقدام نمی‌کنید؟

- تذکر سیدهادی بهادری به وزیر آموزش و پرورش تجدیدنظر در زمان آزمون و سطح قبولی معلمان نهضت سواد آموزی.

- تذکر علی اکبر کریمی به وزیر راه و شهرسازی لزوم تسریع در ثبت نام متقاضیان در استان مرکزی در قالب طرح مسکن ملی با توجه به کمبود و گرانی شدید مسکن در این استان به ویژه شهر اراک.

- تذکر علیم یارمحمدی و محمد نعیم امینی فرد به وزیر کشور علت اختلال در توزیع کپسول گاز مایع در استان‌های جنوبی به ویژه سیستان و بلوچستان را بررسی کنید، تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت علت کمبود کپسول گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان چیست؟

- تذکر عین الله شریف پور به ریاست جمهوری؛ چرا با افزایش عوارض خروج از کشور موجب وخیم‌تر شدن وضعیت معیشت مرزنشینان و تخلیه روستاهای واقع در مرز می شوید؟ تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر نفت چرا علیرغم وجود نیروهای متخصص و تحصیل کرده در شهرستان های شاهین شهر برخوار و میمه درصد زیادی از نیروهای انسانی مورد نیاز طرح ها و پالایشگاه های نفت شاهین شهر و اصفهان از خارج این شهرستان به کار گرفته می شوند.

- تذکر محمدنعیم امینی فرد به وزیر راه و شهرسازی لزوم رسیدگی به نابسامانی شدید در خطوط پروازی فرودگاه ایرانشهر، تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ رسیدگی به وضعیت نامناسب روستاهای جنوب استان سیستان و بلوچستان و لزوم تعیین تکلیف وضعیت طرح تنها راه ارتباطی شهرستان فلوج

- تذکر سیده حمیده زرآبادی به ریاست جمهوری؛ ضرورت توجه جدی به تخصیص بودجه و اعتبار به بنیاد و کتابخانه پروفسور محمود حسابی و حمایت از این مجموعه و اثر ملی که از مفاخر ملی کشورمان است.

- تذکر سیدتقی کبیری به وزیر آموزش و پرورش چرا اقدام لازم و سریع برای استخدام معلمان شرکتی و برون سپاری انجام نمی پذیرد؟

- تذکر نادر قاضی پور، علیرضا محجوب و علی اصغر یوسف نژاد به وزیر آموزش و پرورش تسریع در رتبه بندی تمام فرهنگیان اعم از معلم و کادر اداری.

- تذکر عباس گودرزی به وزیر کشور؛ عوارض محلی سال ۹۸ بروجرد چند صد در صد افزایش یافته است که با توجه به مشکلات اقتصادی مردم این مسئله باعث نارضایتی اقشار مختلف شده و لازم است وزیر کشور به صورت ویژه پیگیری کند تا تجدید نظر شود.

- تذکر یحیی کمالی پور به وزیر جهاد کشاورزی؛ کاهش قیمت محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان و عدم اقدام لازم از سوی وزارتخانه مربوطه./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet