هدر موبایل
1398/09/24 15:48:40
سرویس اجتماعی
کاظمی:

ضرورت افزایش بودجه برای رفع مشکلات اداری قوه قضاییه

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در حال حاضر مشکلات کادر اداری و کارمندی دستگاه قضایی بیش از پیش است و باید برای حل این مسئله بودجه لازم در نظر گرفته شود.
ضرورت افزایش بودجه برای رفع مشکلات اداری قوه قضاییه نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در حال حاضر مشکلات کادر اداری و کارمندی دستگاه قضایی بیش از پیش است و باید برای حل این مسئله بودجه لازم در نظر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105168134296.jpg ضرورت,افزایش,بودجه,برای,رفع,مشکلات,اداری,قوه,قضاییه Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با اشاره به تقویت بودجه قوه قضاییه گفت: ما هیچ گونه انتظار جدیدی از دولت برای قوه قضاییه نداریم. دولت اگر همان بودجه 2.9 درصدی که در برنامه ششم توسعه برای قوه قضاییه در نظرگرفته شده را وصول کند، مشکلات فوری دستگاه قضا را برطرف خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: هر سال حجم کارهای ارجاعی به قوه قضاییه افزایش می‌یابد اما بودجه آن کاهش می‌یابد و لذا این عدم تعادل باعث می‌شود تا مردم از دستگاه قضا ناراضی باشند و ندانند که منشا این نارضایتی به عدم توجه به بودجه این دستگاه مربوط است.

وی ادامه داد: ما اگر بتوانیم به تعداد نیاز قاضی استخدام کنیم و بودجه آن را مد نظر قرار دهیم، مشکلات را کاهش داده ایم.

کاظمی افزود:  در حال حاضر مشکلات کادر اداری و کارمندی دستگاه قضایی بیش از پیش است یعنی هر شعبه که باید حداقل سه عدد عوامل دفتری داشته باشد به یک عدد رسیده است.امیدواریم مشکلات در این زمینه به سرعت حل و فصل شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود بودجه بخش دستگاه قضا احساس می شود و حتماً ما تلاش خواهیم کرد تا این منابع در زمان بررسی بودجه سال99  تقویت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet