شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/25 13:47:57
سرویس اقتصادی
شکری با اشاره به برنامه دولت در لایحه بودجه سال 99:

فروش اموال دولتی برای تأمین بودجه جاری به صلاح نیست؛ درآمدهای مالیاتی افزایش یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در تمام کشورهای دنیا، با استفاده از درآمدهای مالیاتی کشور را مدیریت می کند، از این رو هیچ کشور موفقی برای تأمین بودجه جاری، اموال و دارایی خود را نمی فروشد، بنابراین فروش اموال منقول و غیرمنقول عملا فروش سرمایه های کشور است.
فروش اموال دولتی برای تأمین بودجه جاری به صلاح نیست؛ درآمدهای مالیاتی افزایش یابد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در تمام کشورهای دنیا، با استفاده از درآمدهای مالیاتی کشور را مدیریت می کند، از این رو هیچ کشور موفقی برای تأمین بودجه جاری، اموال و دارایی خود را نمی فروشد، بنابراین فروش اموال منقول و غیرمنقول عملا فروش سرمایه های کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105399559184.jpg فروش,اموال,دولتی,برای,تأمین,بودجه,جاری,به,صلاح,نیست؛,درآمدهای,مالیاتی,افزایش,یابد Icana

محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه دولت در لایحه بودجه سال 99 برای فروش 50 هزار میلیارد تومان از اموال منقول و غیرمنقول، گفت: یکی از راه کارهای دولت برای کاهش وابستگی و خارج کردن بودجه از درآمدهای نفتی، فروش اموال غیرضروری است، اما رقم تعیین شده برای فروش اموال و دارایی ها بسیار بالا است.

بودجه 99

اموال منقول و غیرمنقول و دارایی ها یکی از پشتوانه های مالی دولت محسوب می شود، اما با توجه به شرایط تحریمی و کاهش درآمدها، دولت به دنبال آن است که در سال آینده با فروش بخشی از اموال غیرضروری، بخشی از کسری بودجه خود را رفع کند

نماینده مردم نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اموال منقول و غیرمنقول و دارایی ها یکی از پشتوانه های مالی دولت محسوب می شود، اما با توجه به شرایط تحریمی و کاهش درآمدها، دولت به دنبال آن است که در سال آینده با فروش بخشی از اموال غیرضروری، بخشی از کسری بودجه خود را رفع کند.

فروش اموال و دارایی های دولتی جزو آخرین راه کارها برای تأمین بودجه است

وی تصریح کرد: به نظر من فروش اموال و دارایی های دولتی جزو آخرین راه کارها برای تأمین بودجه است، از این رو دولت می تواند با ساماندهی حوزه مالیاتی و افزایش درآمدها از این بخش، کسری بودجه خود را تأمین کند، اما برای تحقق این مسئله نخست باید سامانه فروشگاهی اجرایی شده تا اطلاعات دقیق اقتصادی به دست بیاید.

هیچ کشور موفقی برای تأمین بودجه جاری، اموال و دارایی خود را نمی فروشد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در تمام کشورهای دنیا، با استفاده از درآمدهای مالیاتی کشور را مدیریت می کند، از این رو هیچ کشور موفقی برای تأمین بودجه جاری، اموال و دارایی خود را نمی فروشد، بنابراین فروش اموال منقول و غیرمنقول عملا فروش سرمایه های کشور است.

فروش اموال دولتی در سال 99 برای تأمین بودجه جاری به صلاح نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به طور حتم فروش اموال دولتی برای پرداخت حقوق و امور جاری به هیچ وجه به صلاح نیست، از این رو دولت باید اموال را فروخته و درآمدها را در جهت سرمایه گذاری هزینه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet