شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/30 15:56:09
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون ولایی مجلس:

جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن را باید باور کنیم

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن، اول باید تغییر در افکارمان ایجاد کنیم و به این باور برسیم که درگیر جنگ هستیم.
جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن را باید باور کنیم سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن، اول باید تغییر در افکارمان ایجاد کنیم و به این باور برسیم که درگیر جنگ هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201708104626954575.jpg جنگ,تمام,عیار,اقتصادی,دشمن,را,باید,باور,کنیم Icana

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به جدی بودن تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و لزوم ایجاد یک قرار گاه و ستاد جنگ اقتصادی ،گفت: ایجاد قرارگاه برای اقتصاد مقاومتی و مدیریت تحریم های ظالمانه آمریکا، نه تنها توصیه ها بلکه از الزاماتی بود که مقام معظم رهبری در سالیان پیش بارها مطرح کرده بودند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از برجام  و حتی قبل از دولت یازدهم هم درگیر مسائل اقتصادی ناشی از تحریم ها بودیم؛ بعد از آن مسائل هسته‌ای هم درگیر تحریم‌ها شدیم و الان شدت آن بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید:

وی افزود:کشور ما زمانی درگیر جنگ نظامی بود و بعد از آن درگیر جنگ فرهنگی و رسانه‌ای بودیم، الان درگیر جنگ اقتصادی هستیم؛ اما مسئولان کشور آن را درک نکردند، حتی مجلس آن را به خوبی نتوانست تبیین کند با وجود اقدامات مثبت و خوبی که انجام داده است.

مسئولان باید با تدبیر بیشتر مقدمات مقابله با جنگ اقتصادی را فراهم کنند

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: وقتی می‌گوییم شرایط جنگی را داریم، شرایطی نیست که در لشکری را در پادگان آماده نگهداریم. این لشکر باید آرایش جنگی بگیرد باید از شیوه ها و مدل های جنگی استفاده کند؛ قوانین و مقررات متناسب با ایام جنگ بنویسد، نیروهایش را متناسب با شرایط جنگ تربیت کند و مانوری داشته باشد و خودش را برای پدافند مهیا کند؛ برای ضربه زدن به دشمن و عبور از بحران‌ها خودش را آماده کند.

وی با بیان اینکه کشور نباید کشتی پهلو گرفته باشد بلکه باید به دریا و به عمق بزند، تاکید کرد: مردم در خصوص قیمت بنزین اعتراضات به جایی داشتند؛ اما دشمنان به سرعت با موج سواری بر این موضوع ایجاد اغتشاش کردند تا با افزایش موج ناآرامی و تخریب اموال عمومی به نظام آسیب بزنند، در چنین شرایطی مسئولان باید با تدبیر بیشتر مقدمات مقاومت در مقابل تحریم ها و مقابله با جنگ اقتصادی را فراهم کنند و مردم راهم درک کنند.

حسینی با اشاره به اینکه باید باورکنیم که جنگ اقتصادی وجود دارد، تاکید کرد: در کشور علت اینکه ما نتوانستیم جنگ اقتصادی را درک کنیم و آرایش جنگی بگیریم این است که اعتقادی به آن نداشتیم و می‌خواستیم با مصالحه و مذاکره مشکلات خودمان را حل کنیم. باور نداشتیم که دشمن ما اهل مذاکره نیست و به راحتی  از برجام خارج شدند و چهار سال عمر کشور ،دولت، مردم و اقتصاد کشور  معطل برجام شد و ثمره از آن ندیدیم. 

باید به دنبال شیوه های نو و کارآمدتری برای دورزدن تحریم ها باشیم

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید در این شرایط اقتصادی مردم را یاری کنیم، تاکید کرد: در موضوع جنگ تمام عیار اقتصادی که دشمن آغاز کرده است؛ شاید نیاز به تشکیلات ویژه و خاصی نباشد ، ولی اول ما باید تغییر در افکارمان ایجاد کنیم و به این باور برسیم که ما درگیر جنگ هستیم. اگر به باور جنگ اقتصادی برسیم شاید به دنبال اصلاح قوانین و روش‌ها بروند، درپی مدیریت جهادی باشند و تمام عیار در میدان عمل کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر خواسته باشیم مطابق زمان صلح حرکت کنیم و غممان نباشد، طبیعتا دشمنان موشک‌باران می‌کنند و هیچ وسیله‌ای برای حفاظت از خودمان نداریم، همانطور که الان در شرایط تحریم هستیم ؛ ما یک زمانی سبقه دور زدن تحریم‌ها را داشتیم، اما همه شیوه ها لو رفته و دستمان خالی شده و طبیعتاً باید به دنبال شیوه های نو و جدید و کارآمدتری باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet