هدر موبایل
1398/09/25 11:13:17
سرویس فرهنگی
مازنی:

شبکه ملی اطلاعات برای دوران تحریم اینترنت بین الملل مفید است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شبکه ملی اطلاعات در شرایط تحریم اینترنت بین الملل مفید و مثمر ثمر خواهد بود.
شبکه ملی اطلاعات برای دوران تحریم اینترنت بین الملل مفید است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شبکه ملی اطلاعات در شرایط تحریم اینترنت بین الملل مفید و مثمر ثمر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201908104653971182.jpg شبکه,ملی,اطلاعات,برای,دوران,تحریم,اینترنت,بین,الملل,مفید,است Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مهلت سه هفته‌ای تعیین شده برای وزارت ارتباطات از جانب شورای عالی فضای مجازی برای ارائه طرح تکمیلی شبکه ملی اطلاعات، عنوان کرد: ما باید بین کره شمالی و کشورهای توسعه یافته آزاد یکی را انتخاب کنیم و راه سومی در این میان وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی و رویه‌‎های 40 سال گذشته نشان داده است که ساختار نظام بر اساس آزادی، ارتباط و تعامل آزاد با دنیا تعریف شده و در این میان باید از تمام ظرفیت‌‎های موجود استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات وقتی می‌تواند برای ما مفید باشد که بخواهیم امورات داخلی خود را پیش ببریم، تصریح کرد: این مهلت سه هفته‌ای تعیین شده برای وزارت ارتباطات درباره ارائه طرح تکمیلی شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان، به معنای قطع اینترنت بین الملل نیست.

مازنی با اشاره به اینکه البته ما باید همواره در برابر تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا  آماده و مقاوم باشیم، تأکید کرد: تقویت شبکه ملی اطلاعات به این دلیل دنبال می‌شود که اگر روزی تحریمی در حوزه اینترنت بین الملل بر کشور اعمال شد، بتوانیم از این ظرفیت برای پیشبرد امورات خود از جمله امورات بانکی برآییم تا کشور از این ناحیه مختل نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قطع اینترنت بین الملل نوعی خود تحریمی است، یادآور شد: هر تصمیمی غیر از این، در راستای قطع و محدودیت اینترنت بین الملل با اصول اساسی قانون اساسی مغایرت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet