هدر اصلی
1398/09/25 14:18:54
سرویس سیاسی
صادقی:

باید "عینک سیاسی بدبینی" نسبت به دستگاه قضا را از روی چشمان خود برداریم

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ما باید عینک سیاسی را بر روی چشمان خود برداریم و واقعیت را ببینیم؛ در بدنه قوه قضائیه اتفاقات خوبی در حال شکل‌گیری است.
باید "عینک سیاسی بدبینی" نسبت به دستگاه قضا را از روی چشمان خود برداریم عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ما باید عینک سیاسی را بر روی چشمان خود برداریم و واقعیت را ببینیم؛ در بدنه قوه قضائیه اتفاقات خوبی در حال شکل‌گیری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107253277066.jpg باید,"عینک,سیاسی,بدبینی",نسبت,به,دستگاه,قضا,را,از,روی,چشمان,خود,برداریم Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدامات اخیر دستگاه قضا جهت برخورد سازنده با افراد گوناگون اشاره کرد و گفت: مسیری را که قوه قضائیه در پیش گرفته است، بسیار سازنده بوده، ضمن اینکه اصلاح ساختاری این سیستم کار یکسال و 2سال نیست، بلکه باید در یک پروسه طولانی به روند اصلی خود بازگردد.

وی در ادامه افزود: جهت‌گیری دستگاه قضا در حال حاضر سازنده است، اگرچه نقدهایی هنوز به رویه آنها وجود دارد، چرا که اخیرا صحبت‌هایی را ریاست دستگاه قضا در رابطه با تفکیک جرایم سیاسی از جرایم امنیتی در دانشگاه تهران داشتند و باید گفت که در عمل فعلا چنین اتفاقی نیفتاده است و بنده به عنوان یک شاهد این اتفاق را در پرونده خود مشاهده نمی‌کنم، چرا که قاضی پرونده اصلا قانون جرم سیاسی را به رسمیت نمی‌شناسد.

 نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تصریح کرد: ما باید عینک سیاسی را بر روی چشمان خود برداریم و واقعیت را ببینیم؛ در بدنه قوه قضائیه اتفاقات خوبی در حال شکل‌گیری است، مثلا همین رای اخیری که قاضی در استان البرز صادر کردند، بسیار علامت خوبی بوده و این نشان می‌دهد که بدنه علمی در سیستم قضا در حال تقویت شدن است و البته این رویکردهای کلان قوه قضائیه هم به چنین قضات شجاعی دلگرمی می‌دهد.

ریاست دستگاه قضا برای حل مشکلات در این قوه کار بسیار سختی را در پیش دارند

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه روند فعلی دستگاه قضا با ساالهای پیش قابل قیاس نیست، تاکید کرد: در حال حاضر ما باید برخورد دستگاه قضا با افرادی که در اتفاقات آبانماه دست داشتند را با اتفاقات سال 96 مقایسه ‌کنیم، قطعا اینها با هم قابل قیاس نیستند.

وی در ادامه افزود: با پیگیری مستقیم ریاست دستگاه قضا برای اولین بار تعدادی از محکومان امنیتی مشمول عفو شدند و در این رابطه هم خیلی برخورد سازنده‌ای کردند که امیدوار هستیم  این روند تقویت بشود، ناگفته نماند که مشکلات در سیستم قضایی کم نیستند و ریاست دستگاه قضا برای حل این مسائل کار بسیار سختی را در پیش دارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet