هدر موبایل
1398/09/25 11:39:55
سرویس اقتصادی
اکبری:

میزان گوجه خریداری شده توسط تعاونی روستایی 8 برابر شده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در سال جاری میزان گوجه‌فرنگی خریداری شده توسط سازمان تعاونی روستایی به یکباره ۸ برابر افزایش پیدا کرد که بار مالی زیادی را ایجاد می‌کند.
میزان گوجه خریداری شده توسط تعاونی روستایی 8 برابر شده است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در سال جاری میزان گوجه‌فرنگی خریداری شده توسط سازمان تعاونی روستایی به یکباره 8 برابر افزایش پیدا کرد که بار مالی زیادی را ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100597246715.jpg میزان,گوجه,خریداری,شده,توسط,تعاونی,روستایی,8,برابر,شده,است Icana

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان کشت محصول گوجه فرنگی، گفت: در سال جاری برای اولین بار سازمان تعاونی روستایی حدود 40 هزار تن گوجه فرنگی خریداری و در اختیار کارخانه‌ها قرار داد.

افزایش 8 برابری حجم گوجه فرنگی خریداری شده توسط تعاونی روستایی

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری میزان گوجه‌فرنگی خریداری شده توسط سازمان تعاونی روستایی به یکباره 8 برابر افزایش پیدا کرد که بار مالی زیادی را ایجاد می‌کند، ادامه داد: باید در زمینه میزان و الگوی کشت گوجه فرنگی اقدامات کارشناسی انجام شود تا بیش از نیاز کشور این محصول کشت نشود.

علی اکبری (شیراز)

 

عدم عضویت در کنوانسیون‌ها کالاهای کشور را مشمول تعرفه 40درصدی می‌کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  یکی از مشکلات جدی در کشور امکان صادرات آسان محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: به دلیل اینکه عضو کنوانسیون‌ها و اتحادیه‌های بین المللی نیستیم صادرات برخی محصولات کشاورزی مشمول تعرفه‌های 40 تا 50درصدی می‌شود که قدرت رقابت تولیدکنندگان را از بین می‎‌رود.

نوسان قیمتی کشاورزان را وسوسه می‌کند

اکبری با تاکید بر اینکه محدودیت ماندگاری محصولی مانند گوجه فرنگی مشکلاتی را برای تولید کنندگان به وجود می‌آورد، عنوان کرد: قیمت و نوسانات قیمتی محصول کشاورزی، کشاورزان را وسوسه می‌کند تا اقدام به کشت این محصول کنند که منجر به خسارت به آنها می‌شود.

ماندگاری بازار صادراتی یک اصل است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید به توصیه‌های ترویجی جهاد کشاورزی دقت داشته باشند و به میزانی کشت کنند که امکان بازاریابی محصول در بازار داخلی و خارجی وجود داشته باشد، گفت: طی سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفت تا تولیدکنندگان گوجه گلخانه‌ای امکان صادرات داشته باشند، البته اگر امکان صادراتی ایجاد شود در صورت کمبود نیز نباید بازار را از دست بدهیم زیرا ماندگاری بازار یک اصل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet