هدر موبایل
1398/09/25 12:30:37
سرویس صحن
رضازاده در نطق میان دستور:

مسئولان در جهت کاهش فشار بر مردم اقدامی اساسی انجام دهند

نماینده مردم کازرون در مجلس با تاکید بر لزوم هماهنگی و اتحاد همه گروه ها و جریان های سیاسی گفت: هیچ جناح سیاسی بدون همکاری و همراهی سایر گروه ها موفقیت حاصل نخواهد کرد.
مسئولان در جهت کاهش فشار بر مردم اقدامی اساسی انجام دهند نماینده مردم کازرون در مجلس با تاکید بر لزوم هماهنگی و اتحاد همه گروه ها و جریان های سیاسی گفت: هیچ جناح سیاسی بدون همکاری و همراهی سایر گروه ها موفقیت حاصل نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911102973538261.jpg مسئولان,در,جهت,کاهش,فشار,بر,مردم,اقدامی,اساسی,انجام,دهند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین رضازاده در نطق میان دستور امروز ( دوشنبه 25 آذرماه) مجلس شورای اسلام خطاب به مسئولان و نمایندگان مجلس گفت: دولت محترم و نمایندگان عزیز چرا تحریم شدیم؟ آیا تحریم گناه کشورهای متخاصم بوده یا بی تدبیری مسئولان؟ اگرچه از اول انقلاب با پیروزی شکوهمند مردم بر استکبار جهانی تحریم ها به وجود آمد ولیکن تحریم ها بی رحمانه و ظالمانه اخیر نتیجه بی تدبیری مسئولان بوده است زیرا روحیه دولت های آمریکا و اروپا استعمار و استثمار ملت ها بوده و هست و سایر کشوها اگر دشمن نباشند رقیب می باشند و روابط خود با کشورها را بر اساس منافع ملی خود تعریف نمودند.

نماینده مردم کوه چنار و کازرون در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که در این شرایط تکلیف مسئولان چه بوده است ادامه داد: آیا بعد از گذشت سال ها در روابط بین المللی توانسته اند با کشورهای قابل اعتمادی ارتباط اقتصادی و سیاسی برقرار نمایند که در این جدال ناعادلانه و حمله گرگ صفتان جهان اقتصاد کشور مصون بماند؟ قطعا پاسخ منفی است.

وی ادامه داد: دولت آمریکا و دولت های استکباری دشمن ملت های مستقل هستند و انتظار از دشمن مهر و محبت نیست بلکه طبیعت آن صدمه می باشد، ما در مقابل صدمات آنان چه تدبیری اندیشیدیم؟ آیا این پاسخ که وقتی آسیب دیدیم  و مشکلات اقتصادی ایجاد شد بگوییم کار دشمن است، به خاطر تحریم می باشد، آیا این منطق، دفاع و مبارزه است؟ دشمن، رقیب و حریف از ابزارهای خود در جهت آسیب به طرف مقابل استفاده خواهد کرد. از فنون خود استفاده خواهد کرد، اینکه  در یک جدال یا رقابت اگر حریف فن اجرا کرد یا گل زد بگوییم مقصر حریف بود که فن اجرا بود یا مقصر مهاجم بود که گل زد و دفاع ما گناهی نداشت قایبل توجیه است؟

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در هر حال با هر منطقی ما مقصر هستیم، استکبار در ایجاد تحریم جدید توانست تعدادی از کشورها را همراه خود کند، حال باید دقت کرد که ما در دفاع و مبارزه چکار باید انجام و چه اعمالی را نباید انجام دهیم. اگرچه استکبار در طول 40 سال بعد از پیروزی انقلاب از هر ترفندی برای ضربه به ملت عزیز ایران اسلامی استفاده نمود و در به زانو در آوردن ملت موفق نبوده و به امید خدا و همت بلند مردم عزیز در این عرصه هم موفق نخواهد شد و شکست عبرت آموزی را همانند گذشته خواهد دید ولیکن لازم است مسئولان محترم و گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی با کنار گذاشتن اختلافات جناحی و مقصر جلوه دادن یکدیگر با این نگاه که همه مقصر هستیم در راستای مقابله این جنگ اقتصادی تمام عیار دشمن، در یک صف واحد قرار گرفته و در راستای فرامین مقام معظم رهبری و چارچوب اقتصاد مقاومتی و خرد جمعی و ایجاد همدلی و وفاق ملی و تعامل سازنده با کشورهای جهان و پرهیز از تنش و چند صدایی در سیاست خارجی و امنیت ملی و اقتصاد در این مبارزه سرنوشت ساز یکدل و یک صدا به دور از احساست غیر منطقی تلاش نموده تا در سایه اتحاد و باور جمعی و اتکا به توانایی هایهای داخلی و نگاه منطقی بر پایه منافع ملی به روابط خارجی در این عرصه بتوانیم همچنان گذشته سربلند بیرون آییم.

رضازاده گفت: این مهم حاصل نخواهد شد مگر با هماهنگی و اتحاد بین همه گروه ها و جریان های سیاسی؛ هیچ جناح سیاسی بدون همکاری و همراهی سایر گروه ها نخواهد توانست در این مبارزه موفق گردد. توهین و تهمت به یکدیگر و متهم کردن این و آن و تقصیر را به گردن یک فرد یا گروه خاص انداختن و مدعی برائت خود و دیگران بودن اشتباه بزرگی است که فقط باعث نفاق و  آب در آسیب دشمن ریختن می گردد. در این قضایا همه مقصریم.

وی خطاب به سران سه قوه تاکیدکرد: باید بگویم با فشار به مردم نمی توان با استکبار جهانی مبارزه کرد، این فشار باید به حریف وارد شود نه به مردم مظلوم؛ در افزایش قیمت بنزین چه تدابیری اندیشیده شده بود؟  چه باوری برای شما ایجاد گردید؟ آیا درآمد مردم افزایش سه برابری داشت که یک شبه متوجه شدید و قیمت را سه برابر کردید؟

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: جای تاسف است که مسئولان بدون توجه به قشر عظیم متوسط و زیر خط فقر جامعه و در شرایطی که عمده کشورهای متعهد ما درگیر مسائل و مشکلات داخلی هستند و انتخابات سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در راه است به جای ایجاد فضای آرام و اتحاد و انسجام داخلی اقدام به این عمل که با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست و یک باره شوک غیر قابل تحملی بر اقتصاد خانواده های متوسط و جمعیت جامعه وارد کرد نموده و باعث خسارات مالی و تلفات جانی غیرقابل جبرانی گردید و موجب تلخ کامی خاطر مبارک مردم ایران شد.

وی ادامه داد: اگرچه مردم به خاطر شهدا و میهن اسلامی تا پای جان از استقلال و آزادی خود دفاع خواهند کرد که جا دارد به خاطر غیرت، بزرگی و شکوه این مردم عزیز سر تعظیم فرود آوریم ولی جا دارد مسئولان در جهت کاهش فشارها اقدامی اساسی انجام داده و با وعده و وعید از کنار موضوع عبور نکنند که مردم عزیز حافظه خوبی دارند.

نماینده مردم کازرون و کوه چنار درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: اگرچه دولت محترم در راستای خدمت رسانی به مناطق اقدامات خوبی دراین دو شهرستان علی رغم مشکلات مالی انجام داد و توسعه مناطق در سه سال اخیر جهش دو برابری داشته که  از جمله آن می توان به راهسازی  جاده های اصلی و آسفالت معابر روستایی و ایجاد منطقه کمتر توسعه یافته در شهرستان محروم کوه چنار و فرمانداری ویژه در شهرستان کازرون و ارتقا دو بخش به شهرستان و گازرسانی و آبرسانی به روستاهای شهرستان و احداث حدود 40 سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی و استخر، مدرسه، سیلو، سدسازی و بیمارستان اشاره کرد اما جا دارد برای سایر مشکلات باقی مانده تدابیری اندیشیده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet