انتخابات ریاست جمهوری
1398/09/25 12:50:49
سرویس اجتماعی
سلیمی:

فضای پیش‌بینی شده برای محاکم قضایی کوچک است

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس گفت: در حال حاضر فضای پیش‌بینی شده برای برخی محاکم آنقدر کوچک است که دو الی سه کارمند در یک اتاق کوچک به امور قضایی رسیدگی می‌کنند که این یک اشکال است.
فضای پیش‌بینی شده برای محاکم قضایی کوچک است سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس گفت: در حال حاضر فضای پیش‌بینی شده برای برخی محاکم آنقدر کوچک است که دو الی سه کارمند در یک اتاق کوچک به امور قضایی رسیدگی می‌کنند که این یک اشکال است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103504492736.jpg فضای,پیش‌بینی,شده,برای,محاکم,قضایی,کوچک,است Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بودجه قوه قضائیه در لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: با توجه به اینکه قوه قضائیه گوش شنوای مردم در پرداختن به شکایات است لذا تقویت این قوه از حیث منابع باید مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده‌های زیادی در دادگستری‌ها و دادسرا‌های کشور وجود دارد که رسیدگی به آن سنگین است، ادامه داد: نیاز است برای رسیدگی به این پرونده‌ها شدت عمل وجود داشته باشد، اما متاسفانه کمبود فضا در دادگستری‌ها و دادسرا‌ها این مهم را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فضای پیش‌بینی شده برای برخی محاکم آنقدر کوچک است که دو الی سه کارمند در یک اتاق کوچک به امور قضایی رسیدگی می‌کنند که این مسئله یک اشکال است.

سلیمی اظهار داشت: حتما باید برای گسترش فضای فیزیکی دادسرا و دادگستری‌ها فکری کرد که پیش از هر کاری تامین منابع در این رابطه ضروری است.

وی افزود: همچنین ما باید استخدام نیروی جدید برای قوه قضائیه را در اولویت قرار دهیم که این مسئله هم به تامین منابع مربوط می‌شود. اگر بخواهیم قوه قضائیه کارایی خود را حفظ کرده و درصدد برخی از مشکلات کلان قضایی برآید باید بودجه این قوه را تا جایی که می‌توانیم تقویت کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet