خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/25 12:33:08
سرویس صحن
انارکی محمدی در نطق میان دستور:

آقای رییس جمهور، چرا همه فشارها باید بر دوش مردم باشد؟

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس خطاب به رییس جمهور، گفت: در زمان اعمال تحریم های ناجوانمردانه و تروریسم اقتصادی دشمنان، چرا باید همه فشارها بر دوش مردم باشد؟.
آقای رییس جمهور، چرا همه فشارها باید بر دوش مردم باشد؟ نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس خطاب به رییس جمهور، گفت: در زمان اعمال تحریم های ناجوانمردانه و تروریسم اقتصادی دشمنان، چرا باید همه فشارها بر دوش مردم باشد؟. https://cdn.icana.ir/d/019/201908100877939533.jpg آقای,رییس,جمهور،,چرا,همه,فشارها,باید,بر,دوش,مردم,باشد؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد انارکی محمدی در نشست علنی امروز ( دوشنبه‌، 25 آذرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت زهرا عبدالمحمدی، خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: برای آن مرحومه از خداوند طلب آمرزش و رحمت دارم.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه مردم نجیب و صبور از تصمیمات یک شبه و شوک آور اقتصادی به تنگ آمده اند، اظهار کرد: آقای رییس جمهور در تحریم های ناجوانمردانه و تروریسم اقتصادی دشمنان، چرا باید همه فشارها بر دوش مردم باشد؟.

وی ادامه داد: آیا دولت و شرکتهای دولتی نمی توانند با 5/2 درصد صرفه جویی 31 هزار میلیارد تومان یارانه معیشتی بنزین را تامین کنند؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به دولتمردان، تصریح کرد: چرا باید شرکتهای دولتی با 1483 هزار میلیارد بودجه، تنها 2 درصد مالیات بپردازند؟ کجا رفت مدیریت و بهره وری؟ کجا رفت مدیریت جهادی؟.

انارکی محمدی در این راستا، گفت: مگر می شود بدون هماهنگی با نمایندگان و مردم و بدون بسترسازی اجتماعیِ مناسب، شوک قیمتی بنزین را بر جامعه وارد کرد؟ چرا باید این همه هزینه به کشور وارد شود؟ و چرا باید رهبر انقلاب در دفاع از این تصمیم، از خود هزینه کنند؟.

 نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مردمان ایران اسلامی، صاحبان اصلی کشور و حافظ نظام هستند. این افراد شایسته تکریم و خدمتند و همیشه باید محرم مسئولین باشند و صدایشان نیز باید همیشه شنیده شود.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بهترین تصمیمات اگر پیوست های اجتماعی، ملاحظات مردمی و نظرات کارشناسان مستقل را به همراه نداشته باشند، به یقین چالش های اساسی در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: قدرت خرید حقوق بگیران، شامل معلمان، بازنشستگان، کارمندان و کارگران، روز به روز کاهش می یابد؛ با این تورم چگونه می توان از عدالت حرف زد؟ تورم یعنی فقیرتر شدن فقرا و غنی تر شدن اغنیا لذا باید فکری به حال این شکافِ طبقاتی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به مسئولان اجرایی کشور، تصریح کرد: سیاست های رانت زا و چند نرخی هیچگاه قابلیت کنترل و نظارت نخواهد داشت. بیایید یک بار هم که شده واقع بینانه و کارشناسانه به مسائل نگاه کنیم.

انارکی محمدی گفت: پیش بینی فروش 22 میلیارد دلاری نفت و گاز، واگذاری 45 هزار میلیاردی دارایی های دولتی، فروش اوراق مالی 80 هزار میلیاردی، بودجه عمرانی 70 هزار میلیاردی و برداشت 30 هزار میلیارد از صندوق توسعه، خوشبینانه و تورم زاست.

 نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: باید یادآور شد تداوم ارز 4200 تومانی تنها درصورت استفاده از ظرفیت های بورس می تواند مثمر ثمر باشد.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فرصت های حرکت به سمت جدایی نفت از بودجه عمومی و حرکت کامل به سمت اقتصاد مقاومتی را هرسال از دست می دهیم. افزایش درآمدهای مالیاتی و گمرکی 195 هزار میلیارد تنها ناشی از افزایش قیمت ها است. معوقات 210 هزار میلیاردی مالیاتی جای تعجب دارد و این درحالی است که فراریان از مالیات به ریش همه ما می خندند.

وی ادامه داد: نظام شفاف اقتصادی همراه تدوین و تکمیل سامانه های مورد نیاز، به پیوست یک جو غیرت ایرانی و جهادی لازمه‌ی حرکت به سمت درآمدهای مالیاتی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته توجه به صنایع پایین دستی در بخش معدن و پتروشیمی می تواند ارزش افزوده بیشتری را نصیب کشور کند تا درآمدهای صادرات غیرنفتی کشور افزونتر شود.

انارکی محمدی با اشاره به اینکه عملکرد دولت و مجلس همیشه تحت تاثیر تندروها بوده است، گفت: این افراد همیشه به دنبال منافع خود و جناح خود بوده و آسیب دیدن کشور و مردم برایشان اهمیتی ندارد. همگان باید مراقب این تندروها و تندروی‌ها باشیم.

 نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، افزود: مطالبات فرهنگیان چندین سال است که روی هم انباشته شده و به بودجه سال های بعد تحمیل می شود و سالیان سال باعث کسری واقعی بودجه آموزش و پرورش شده است لذا دستور دهید سریعاً یکجا پرداخت شود و بودجه واقعی بر اساس عملکرد به آموزش و پرورش داده شود که حداقل در پرداخت مطالبات و حق و حقوق قانونی فرهنگیان و سرانه مدارس با مشکل مواجه نشود.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: همچنین برای تعداد زیادی از نیروهای شاغل در آموزش و پرورش مدت هاست فقط امید ایجاد می شود و گام عملی برای تعیین تکلیف آنها و ایجاد انگیزه کاری برداشته نمیشود. بر این اساس لازم است سریعاً نیروهای بلاتکلیف تعیین تکلیف شوند و تبدیل وضعیت شوند.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، ادامه داد: در فصل کود‌ دهی و داشت باغات پسته رفسنجان و انار هستیم لذا نیاز به ارائه تسهیلات اصلاح باغات وجود دارد که تاکنون محقق نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر نیرو، تصریح کرد: در گذشته بارها در خصوص مصرف بهینه آب تذکر داده شده لذا کارشناسان باید به حوزه انتخابیه انار و رفسنجان بیایند و مشاهده کنند که امروزه آب مصرفی باغات متاسفانه برای اراضی غیرمرغوب استفاده می شود اما به دلیل موضوع ماده 27 و 28 قانون نمی توان این آب را به باغات دارای درختان 20 الی 40 سال گسیل داد که باردهی بیشتری دارند.

انارکی محمدی خطاب به وزیر نیرو، گفت: متاسفانه در بخش های مختلفی شاهد فرسودگی لوله ها در شهرستان بودیم که گاهی به بیش از 50 سال می رسد اما با اقدامات انجام شده و تعمیرات صورت گرفته و همچنین پیش بینی منابع ذخیره سازی، خوشخبتانه امسال با کمبود مواجه نخواهیم شد.

 نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات مدیر عامل راه آهن کشور برای توسعه ریلی در استان کرمان، خواهان توسعه ریلی جنوب شرق کشور شد زیرا در آینده ای نزدیک با بهره بهرداری از معادن این مناطق، ده ها تن از منابع این معادن در جاده های کشور جابجا خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet