هدر موبایل
1398/09/25 12:43:58
سرویس صحن
خجسته در نطق میان دستور:

کمیته‌ای در مجلس برای بررسی موضوع پرداخت یارانه سوخت تشکیل می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: دولت اعلام کرده که به ۶۰ میلیون نفر یارانه سوخت پرداخت شده اما بسیاری از مردم اعتراض دارند که شامل حال آنها نشده بنابراین درصدد هستیم کمیته‌ای تشکیل و این موضوع را بررسی کنیم.
کمیته‌ای در مجلس برای بررسی موضوع پرداخت یارانه سوخت تشکیل می‌شود نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: دولت اعلام کرده که به 60 میلیون نفر یارانه سوخت پرداخت شده اما بسیاری از مردم اعتراض دارند که شامل حال آنها نشده بنابراین درصدد هستیم کمیته‌ای تشکیل و این موضوع را بررسی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201908109231695812.jpg کمیته‌ای,در,مجلس,برای,بررسی,موضوع,پرداخت,یارانه,سوخت,تشکیل,می‌شود Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز (دوشنبه‌، 25 آذرماه ) در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور  با اشاره به افزایش قیمت سوخت، وضعیت بازار و معیشت و اقتصاد مردم، گفت: پس از موضوع پرغصه دلار نوبت به بنزین رسید؛ افزایش قیمت بنزین یک باره و بدون اطلاع‌رسانی به مردم و حتی در جریان قرار گرفتن نمایندگان انجام شد البته مقام معظم رهبری تاکید کردند که این اقدام باید پشتوانه کارشناسی، علمی و تخصصی داشته باشد بنابراین از سران سه قوه می خواهیم که به مردم اعلام کنند که این اقدام چه پشتوانه علمی داشته است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال که آیا سه برابر شدن قیمت بنزین بدون ایجاد مقدمات، مطلع شدن مردم و کنترل بازار پشتوانه علمی داشت، افزود: با توجه به شرایط ایجاد شده مردم تحت فشار قرار گذاشتند؛ مردم نظام، کشور و انقلابشان را دوست دارند و نباید اجازه دهیم فشار بیش از حد به آنها وارد شود و عده ای سودجود در بازار دلالی و آن را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: از دولت و مسئولان اقتصادی و سران سه قوه تقاضا داریم که در این رابطه به مردم توضیح دهند و اگر با لبخند بگوییم که مطلع نیستیم به منزله نمک پاشیدن روی زخم مردم است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند بازار باید کنترل و نرخ گذاری انجام شود؛ آیا این موضوع انجام شد؟ متاسفانه مشاهده می کنیم که هیچ کنترلی بر بازار نیست.

خجسته با بیان اینکه اقتصاد دستوری نیست بلکه تابع عرضه و تقاضا است، افزود: از سران سه قوه می خواهیم که بازار را کنترل کنند و اجازه ندهند که دلالان سودجو بازار را مدیریت و قیمت‌گذاری کنند؛ دستگاه های نظارتی هم باید نظارت مناسبی را داشته باشند و دولت تمامی اجناس را باید نرخ گذاری کند و نرخ تمامی اجناس باید اعلام و اطلاع رسانی شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم انتظار دارند موضوع قیمت‌گذاری کالاها با قدرت انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی مبنی بر اینکه به 60 میلیون نفر در کشور یارانه سوخت پرداخت شد، ادامه داد: بسیاری از مردم اعتراض دارند که به ما یارانه پرداخت نشده است؛ دولت وقتی حرفی می‌زند باید به آن عمل کند به طور قطع در این رابطه کمیته ای را تشکیل می دهیم و بنده خودم به این موضوع ورود می کنم و باید تعیین تکلیف شود.

وی در مورد پیش بینی افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه 99 خطاب به دولت، گفت: آیا افزایش حقوق متناسب با تورمی که طبق اعلام خودتان 43 درصد است در نظر گرفته شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet