هدر موبایل
1398/09/26 09:59:29
سرویس اجتماعی
جمالی نوبندگانی:

مطالبات انباشته پزشکان ناشی از اجرای نامطلوب طرح تحول سلامت است

نماینده مردم در مجلس دهم، از اجرای نامطلوب طرح تحول سلامت که معتقد است در ابتدا باید به صورت پایلوت و تنها برای اقشار کم درآمد صورت می‌گرفت به عنوان عامل مطالبات انباشته پزشکان و مراکز درمانی یاد کرد.
مطالبات انباشته پزشکان ناشی از اجرای نامطلوب طرح تحول سلامت است نماینده مردم در مجلس دهم، از اجرای نامطلوب طرح تحول سلامت که معتقد است در ابتدا باید به صورت پایلوت و تنها برای اقشار کم درآمد صورت می‌گرفت به عنوان عامل مطالبات انباشته پزشکان و مراکز درمانی یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908109946683241.jpg مطالبات,انباشته,پزشکان,ناشی,از,اجرای,نامطلوب,طرح,تحول,سلامت,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار اخباری مبنی بر کاهش سطح خدمات ارائه شده از سوی پزشکان به دلیل عدم پرداخت مطالبات این قشر، گفت: طرح تحول سلامت با اینکه طرح مطلوبی بوده، اما ایراداتی هم به آن وارد بود، کما اینکه این طرح شتابزده اجرا شد و قبل از اینکه به صورت پایلوت در برخی مناطق یا برای اقشار کم درآمد ساکن روستاها و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی اجرا شود به گونه‌ای اجرا شد که متاسفانه حتی بسیاری از افراد متمول نیز از خدمات آن بهره‌مند شدند.

اجرای طرح تحول سلامت به طور ناگهانی سطح درآمد برخی پزشکان را چندین برابر افزایش داد

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اجرای طرح تحول سلامت به طور ناگهانی سطح درآمد پزشکان فعال در برخی دانشگاه‌ها را چندین برابر افزایش داد و این مبالغی که دریافت شد، انتظاراتی را ایجاد کرد که برگشت از این روند را سخت می‌کرد، ضمن اینکه اجرای این طرح نرخ برخی خدمات پزشکی را افزایش داد که سود خوبی را برای خدمات‌دهندگان به همراه داشت.

وی تصریح کرد: در این طرح تاکید شود بود که بیماران برای تهیه هیچ نوع تجهیزات پزشکی به ویژه در بخش‌هایی همچون ارتوپدی و تجهیزات مورد نیاز عمل‌های جراحی از مراکز درمانی خارج نشوند و این امر باعث شد بیمه‌ها از پرداخت هزینه‌های آن عاجز شوند، تا جاییکه سال 95 حدود 12 هزار میلیارد تومان بدهکار شدند که در پی آن مجلس اجازه صدور 8 هزار تومان اوراق قرضه را داد.

پزشکان فعال در فسا بجای مطالباتشان اوراق قرضه دریافت کرده‌اند

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: هم‌اکنون مطالبات بسیاری از داروخانه‌ها، پزشکان و مراکز درمانی یک سال و اندی بوده که پرداخت نشده است و حتی در شهرستان فسا بسیاری از پزشکان بجای مطالباتشان اوراق قرضه دریافت کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: البته پزشکان تعهدات اجتماعی دارند و سوگند یاد کرده‌اند و حتی اگر تهدیدی نیز کرده باشند در عمل حاضر به کاهش سطح کیفیت خدمات نیستند، کما اینکه در شرایط بحرانی همچون وقوع سیل یا زلزله داوطلبانه به ارائه خدمات می‌پردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet