هدر موبایل
1398/09/25 21:03:38
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

واکاوی بودجه ناجا و وزارت اطلاعات در نشست کمیسیون امنیت ملی / اعضای تلفیق بودجه ۹۹ تعیین شدند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی بودجه ناجا و وزارت اطلاعات در نشست این کمیسیون خبر داد و گفت: فرمانده ناجا و وزیر اطلاعات اولویت های بودجه حوزه امنیتی کشور را تشریح و خلاء‌ها بودجه‌ای را بیان کردند.
واکاوی بودجه ناجا و وزارت اطلاعات در نشست کمیسیون امنیت ملی / اعضای تلفیق بودجه ۹۹ تعیین شدند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی بودجه ناجا و وزارت اطلاعات در نشست این کمیسیون خبر داد و گفت: فرمانده ناجا و وزیر اطلاعات اولویت های بودجه حوزه امنیتی کشور را تشریح و خلاء‌ها بودجه‌ای را بیان کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104076781342.jpg واکاوی,بودجه,ناجا,و,وزارت,اطلاعات,در,نشست,کمیسیون,امنیت,ملی,/,اعضای,تلفیق,بودجه,۹۹,تعیین,شدند Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح نشست امروز دوشنبه 25 آذر ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت:  در این جلسه آقایان محمد مهدی برومندی، محمدابراهیم رضایی و ابوالفضل حسن بیکی به عنوان اعضای کمیسیون تلفیق از سوی کمیسیون انتخاب شدند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بودجه نیروی انتظامی در ادامه نشست با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و معاونین ایشان مورد بحث قرار گرفت، سردار اشتری در ابتدای جلسه گفت که گستردگی، کمیت، کیفیت و تنوع ماموریت‌های ناجا علاوه بر برخی اتفاقات مثل حوادث آبان امسال، نیروی انتظامی را شبانه روز مشغول ماموریت می‌کند.

نقوی حسینی ادامه داد: سردار اشتری در این نشست گفت که «91درصد بودجه نیروی انتظامی صرف حقوق و مزایای نیرو می‌شود و باقی مانده آن پاسخگوی سوخت مصرفی ما هم نیست. مباحث نگهداشت نیروی انتظامی به طور کل، پروژه‌های عمرانی و ساخت کلانتری ها به طور کل، استقراض به موسسات و بنگاه های اقتصادی نیازمند تامین بودجه است و باقی مانده است.»

وی افزود: فرمانده ناجا همچنین یادآور شد «پرسنلی که باید ده شبانه روز کف خیابان باشد، ماه به ماه باید آماده بوده و مزایای خود را دریافت کند لذا نیروی انتظامی از این جهت باید دارای اعتبارات ویژه باشد. حوزه مرزبانی نیز باید تقویت شود درحالی که بودجه سال آینده از بودجه امسال کسر شده و کاهش پیدا کرده، اعتبارات مربوط به حفظ امنیت کویر کاملا حذف شده است.»

نقوی حسینی در ادامه به اظهارات سردار اشتری اشاره کرد و گفت: وی همچنین افزود که «افزایش قیمت بنزین فشار مضاعف به نیروی انتظامی وارد کرده و نیروی کمکی استانداری ها به نیروی انتظامی هم کاملا حذف شده است. این در حالی است که ما باید نیرو اضافه کنیم، کلانتری بسازیم و پاسگاه پلیس بسازیم. 60 درصد وسایل نقلیه ما دارای عمر بالاتر از 10 سال دارد. بیش از 60 درصد کلانتری های ما غیرقابل استفاده است ولی با زحمت و مشکلات از آن استفاده می شود. ما برای لایحه بودجه امسال 13 پیشنهاد تنظیم کرده‌ایم تا با حمایت کمیسیون و مجلس این کمبودها جبران و نیروی انتظامی مورد حمایت و تقویت قرار گیرد تا سرباز خوبی برای ولایت و خادم خوبی برای ملت و کشور باشیم. البته در بودجه سال 99 کسری حقوق پرسنل حل شده است.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در ادامه رئیس کمیسیون از تلاش ها، زحمات، رشادت ها و مردمداری نیروی انتظامی به ویژه در ماموریت های خاص تقدیر و تشکر کرد و تقدیر کمیسیون را ابلاغ کرد. همچنین یادآور شد که غیر از تامین کسری حقوق، در مابقی ردیف ها شاهد کاهش بودجه هستیم.

نقوی حسینی یادآور شد: جلسه امروز با حضور حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات و معاونین ایشان ادامه پیدا کرد و در حضور این افراد بودجه وزارت اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت. وزیر اطلاعات نیز گفت «همه ما شرایط کشور را درک می کنیم، باید انتظارات خود را مدیریت کنیم. ما در تعامل با سازمان برنامه و بودجه در حد کف انتظارات را مطرح کردیم ولی در برخی موارد همان کف انتظارات هم تامین نشده است. حقوق پرسنل، پاداش بازنشستگان، جذب نیروهای جدید و هزینه های عملیاتی اولویت های اصلی ماست. »

وی افزود: در این جلسه همچنین بیان شد که حجم تهدیدات امنیتی علیه کشور و نظام جمهوری اسلامی ایجاب می کند که اعتبارات امنیت به طور جدی تقویت شود زیرا حوزه امنیت کشور هیچ سهمی از صندوق توسعه ملی ندارد. در حالی که هزینه های ارزی ما نیازمند تقویت است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر اطلاعات همچنین یادآور شد «در حوزه ضد تروریسم و ضرورت مقابله با گروه های سازمان یافته تروریستی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مبارزه با مفسدین اقتصادی و از بین بردن زمینه های آن و مقابله با فرارهای مالیاتی، مقابله با تهدیدات نرم در رویدادهای مختلف، توجیه و آگاه سازی در بخش های مختلف که بسیار هم موثر بوده است، حوزه ضد جاسوسی که به بهترین شکل عمل شده و نمایشگاه آن بخشی از فعالیت های آن است و جلوگیری از نفوذ بیگانگان در حوزه های مختلف و بالاخره اطلاعات خارجی که اهمیت ویژه دارد.»

نقوی حسینی گفت: در این جلسه بیان شد که «عملیات ضدتروریستی به نحوی عمل شده که امروزه در برخی نقاط حادثه خیز طی یک سال گذشته، عملیات تروریستی انجام نشده است. در مرزهای شرقی کشور، در جریان برگزاری مراسم اربعین، در مرزهای جنوبی و جنوب غرب شاهد کمترین اقدامات تروریستی و گاها بدون عملیات بوده ایم. مبارزه با گروه های تروریستی- تکفیری تقریبا به طور صددرصد موفقیت آمیز بوده و راه بر هر نوع اقدام این گروه ها بسته شد. »

وی اظهار داشت: مسئولان مربوطه همچنین توضیح دادند که «فقط در داخل ایران در سال 1398، 82 تیم تروریستی منهدم و یا بازداشت نشده اند، 49 عملیات تروریستی خنثی شده، کانون های شورشی که جمع شده، حدود 37 هزار نفر در فضای مجازی توجیه شده اند، بیش از هزار نفر توجیه شده اند و مانع پیوستن آن ها به گروه های تکفیری شده اند. در حوزه مواد مخدر که کانون درآمدی گروه های تروریستی است در سال 1398، 27 درصد اکتشافات افزایش یافته در عین اینکه تعداد شهدای ما کاهش یافته است. کشفیات سلاح و فشنگ نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش یافته است. این ها به جهت کارآمدی و افزایش انگیزه نیروهای ماست.»

نقوی حسینی ادامه داد: در این جلسه مطرح شد که «قطعا اقدامات دستگاه امنیت به بودجه کشور کمک می کند و اغلب فعالیت های وزارت موجب افزایش بودجه و اعتبارات دولت می شود.» پس از توضیحات، پیشنهادات وزارت در جهت تامین بودجه مطرح شد که اغلب مربوط به انجام ماموریت ها است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet