حلول ماه ربیع الاول
1388/07/28 15:22:00
سرویس اقتصادی

مصباحی مقدم: ارائه لایحه برای واردات بنزین منتفی است

**رئیس کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی برای بررسی طرح تحول اقتصادی، ارائه لایحه از سوی دولت به مجلس برای واردات بنزین را منتفی دانست.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه مبادله نفت برای واردات بنزین توسط دولت تخلف محسوب می‌شود گفت: اما این کار دولت متفاوت از آن است که دولت برای واردات بنزین بخواهد لایحه و یا متمم جداگانه برای واردات بنزین ارائه نماید و از حساب ذخیره ارزی برای واردات بنزین برداشت کند.

مصباحی مقدم با اشاره به هوشمند شدن کارت گازوئیل و میزان مصرف داخلی کشور که برای میزان کل مصرف کشور تکافو می‌کند اظهار داشت: با بی‌نیازی از واردات گازوئیل 5 میلیون لیتر به صورت روزانه از واردات گازوئیل خودداری کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود: قانون بودجه سال جاری نیز دولت را مکلف کرده است که از منابع عمومی هزینه‌ای را برای واردات بنزین و گازوئیل استفاده نکند و این مساله در مورد گازوئیل لحاظ شده است اما برای واردات بنزین حل نشده باقی مانده است.

نماینده تهران تصریح کرد: طبق آماری که وزارت نفت اعلام کرده است میانگین مصرف بنزین برای بالای 80 درصد صاحبان خودروها 60 لیتر است و می‌توان با تنظیم ماهانه 60 لیتر سهمیه بنزین مجموع نیازهای بنزین را برطرف کرد.

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: خبرهایی وجود دارد که صاحبان خودروهای شخصی تاکنون 20 هزار لیتر بنزین ذخیره کرده‌اند و نباید دولت اصرار داشته باشد که سهمیه بنزین را در حد همان 100 لیتر نگه دارند.

اظهار داشت: در صورت که سهمیه بنزین 80 لیتر شود مردم خود را با همان مصرف هماهنگ می‌کنند.

رئیس کمیسیون ویژه تاکید کرد: اقدام دولت در مورد بالا نگه داشتن سهمیه بنزین (100 لیتر) قابل قبول نیست.

وی متذکر شد: با این کار باید 5/6 میلیارد دلار واردات بنزین داشته باشیم.

مصباحی مقدم اظهار داشت: 5/6 میلیارد دلار واردات بنزین برابر است با آتش زدن آن و اگر این مبلغ را سرمایه‌گذاری کنیم اشتغال زیادی ایجاد خود شد و مشکلات جوانان تا حدودی برطرف می‌شود.

نماینده تهران در ادامه افزود: ارائه لایحه برای واردات بنزین منتفی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet