شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/09/30 08:50:00
سرویس اقتصادی
نگاهی به لایحه بودجه سال ۹۹؛

جعفرزاده:کاهش پلکانی و تدریجی فروش نفت در لایحه بودجه سال آینده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است دولت علیرغم آنکه می‌توانست معادل سال ۹۸ نفت بفروشد اما از تهدید تحریم استفاده کرده و فروش نفت را برای سال ۹۹ به تدریجی و پلکانی کاهش داده است.
جعفرزاده:کاهش پلکانی و تدریجی فروش نفت در لایحه بودجه سال آینده عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است دولت علیرغم آنکه می‌توانست معادل سال 98 نفت بفروشد اما از تهدید تحریم استفاده کرده و فروش نفت را برای سال 99 به تدریجی و پلکانی کاهش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102036539557.jpg جعفرزاده:کاهش,پلکانی,و,تدریجی,فروش,نفت,در,لایحه,بودجه,سال,آینده Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه میانگین صادرات نفت در سال آینده روزانه یک میلیون بشکه با مبلغ 50 دلار خواهد بود، گفت: دولت علیرغم آنکه می‌توانست معادل سال 98 نفت بفروشد اما از تهدید تحریم استفاده کرده و فروش نفت را به تدریجی و پلکانی کاهش داده است به همین دلیل از فروش روزانه یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز در سال 98، به یک فروش یک میلیون بشکه در روز در سال آینده خواهیم رسید.  

کاهش فروش نفت مطابق سیاست‌های کلی نظام است نه به دلیل فشار تحریم‌ها

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش بشکه‌های نفت برای فروش، به درخواست دولت و مطابق سیاست‌های کلی نظام است نه به دلیل فشار تحریم‌ها، افزود: مطابق با بند 18 سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری کاهش وابستگی به نفت تکلیف شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: ایران مترصد آن است که فروش نفت خود را کاهش دهد و حتی قیمت فروش نفت را به دلار 10درصد کاهش داد تا نوسانات قیمت دلار در فوب خلیج فارس نتواند به اقتصاد ایران آسیبی وارد کند. (قیمت فوب (FOB) به زبان ساده، یک اصطلاح در بازرگانی و به معنی قیمت کالا تا لحظه تحویل روی کشتی است.)/

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet