خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/09/26 15:01:46
سرویس صحن
مقصودی در نطق میان دستور خود مطرح کرد:

بهره برداری از فاز اول فولاد سبزوار با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت:خواهشمندیم در بودجه سال ۹۹ اقدامات لازم برای بهبود وضعیت معیشتی مردم صورت گیرد.
بهره برداری از فاز اول فولاد سبزوار با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت:خواهشمندیم در بودجه سال 99 اقدامات لازم برای بهبود وضعیت معیشتی مردم صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912106310690538.jpg بهره,برداری,از,فاز,اول,فولاد,سبزوار,با,سرمایه,گذاری,یک,هزار,میلیارد,تومانی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین مقصودی در نشست علنی امروز (سه شنبه 26 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: با توجه به پایان دوره نمایندگی مجلس دهم، لازم و شایسته است از همه مردم حوزه انتخابیه ام، به خاطر تمام کوتاهی ها در انجام وظیفه نمایندگی عذرخواهی کنم. از طرف دیگر به مردم عزیز دیار سبزوار به خاطر تحقق آرزوهای 40 ساله و اقدامات زیرساختی انجام شده در دوره نمایندگی مجلس دهم تبریگ بگویم.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از جمله اقدامات صورت گرفته، بهره برداری از فاز اول فولاد سبزوار با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی 1500 نفر و شروع احداث فاز دوم فولاد به سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومان، شروع احداث نیروگاه 546 مگاواتی سربداران در داورزن با سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومان، بهره برداری از کارخانه اسید سیتریک جوین، شروع احداث و تکمیل منطقه آزاد تجاری خشکبار سبزوار در زمینی به مساحت 400 هکتار در زعفرانیه سبزوار و گرفتن مجوز گمرک در سبزوار، تکمیل شهرک صنعتی داورزن و شروع احداث شهرک صنعتی ششتمد و شروع احداث شهرک صنعتی روداب از جمله اقدامات صورت گرفته محسوب می شود.

وی ادامه داد: احداث و راه اندازی کارخانه های بتن سبک در کنزور و الیاف مصنوعی بوستانی، آهک هیدراته، راه اندازی خط داروسازی و سرم سازی و کارخانه سیلنکو منگنز، کارخانه ایران یراق شرق و چند کارخانه کوچک و بزرگ دیگر از اقدامات صورت گرفته محسوب می شود.

مقصودی گفت: احداث کارخانه کنسانتره فولادی و کارخانه ریخته گری و کاشی و سرایمک در داورزن، احداث کارخانه الکتروموتور در خوشاب، احداث کارخانه فرو سیلیس با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی در جغتای و کارخانه قطعه سازی در شهرستان جوین آغاز خواهد شد.

وی افزود: در حوزه تقسیمات کشوری در این دوره روستای حکم آباد، مشکان خوشاب، عبدل آباد به شهر تبدیل شده است و روستای انقلاب به مرکز بخش و به زودی به بخش فراشیان جغتای اعلام خواهد شد و شهرستان ششتمه با وجود تمام نامهربانی ها در مرحله پایانی بوده و در این زمینه و عدم اعلام آن، از سیاسی کاری دولت بسیار گله مند هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در این چهار سال با تلاش فراوان اتصال شهر سبزوار به راه آهن سراسری در محله پایانی است که در حال احداث ایستگاه و ریل گذاری و در مرحله مناقصه است؛ همچنین فاز اول استادیوم 15 هزار نفری سبزوار با سرمایه گذاری 27 میلیارد تومانی و تکمیل و احداث 25 سالن ورزشی در روستاها، 12 ورزشگاه چمن مصنوعی و 10 گود کشتی به بهره برداری ریسده، همچنین خط هوایی و هواپیمایی سبزوار و فرودگاه این منطقه هر روز پرواز دارد.

وی گفت: همچنین گازرسانی به روستاهای سبزوار بزرگ از 30درصد به 94 درصد ارتقا پیدا کرده و 94 درصد روستاهای سبزوار از نعمت گاز برخوردارند، از طرف دیگر در بحث تخصیص اعتبار در حوزه جاده های روستایی منطقه از 53 درصد به 96 درصد رسیده است.

مقصودی افزود: در اینجا از نمایندگان و مسئولان دولتی تقاضا دارم اگر می خواهند، دین خود را به تاریخ با عظمت و متمدن سبزوار ادا کنند، اگر می خواهند بدهی خود را به سبزوار و شهدای آن از قیام سربداران تا شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعین حریم ادا کنند، اگر می خواهند با وجود تمام اقدامات صورت گرفته و توسعه زیرساختها فکرعمیقی به حال سبزوار کنند، باید در راستای تقسیم استان خراسان رضوی به دو استان سربداران با مرکزیت سبزوار با جمعیت نیم میلیون نفر با 6 شهرستان و 5 شهر اقدام کنند.

وی گفت: در این جا باید از درایت مقام معظم رهبری و از مردم نجیب و بزرگ ایران در کنترل و مدیریت اغتشاشات اخیر و فتنه کودتاچیان داخلی تشکر می کنم و به خاطر بی تدبیری ها دستگاه ها، از مقام معظم رهبری و مردم عزیز عذرخواهی می کنم، مقام معظم رهبری با شروط و دو پیش فرض کار کارشناسی و عدم افزایش قیمت ها از مصوبه سران قوا حمایت کردند که متأسفانه هیچ کدام از این پیش فرض ها محقق نشده است.

مقصودی افزود: در شرایط کنونی سفره مردم، کارگران و حقوق بگیران در حال کوچک شدن است، خواهشمندیم در بودجه سال  99 اقدامات لازم برای بهبود وضعیت معیشتی مردم صورت گیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت: آقای رئیس جمهور با خنده مردم در یک برنامه تلویزیونی، مشکل جوانان و مردم حل نمی شود، آقای روحانی مشکل معلمان نهضتی و حق التدریسی و شرکتی را حل کرده و نظام رتبه بندی معلمان را به صورت واقعی عملیاتی کنید، همچنین نیروهای شرکتی ادارات دولتی و شهرداری ها باید تبدیل وضعیت شوند./

خبرنگار: مرتضی ندرلو

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet