پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/09/26 16:54:34
سرویس اقتصادی
اسلامی مطرح کرد:

استقبال از بکارگیری ظرفیت بافت فرسوده تهران در اجرای طرح ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی، گفت:وزارت راه و شهرسازی از نوسازی بافت فرسوده در تمام شهرها از جمله تهران استقبال می کند.
استقبال از بکارگیری ظرفیت بافت فرسوده تهران در اجرای طرح ملی مسکن وزیر راه و شهرسازی، گفت:وزارت راه و شهرسازی از نوسازی بافت فرسوده در تمام شهرها از جمله تهران استقبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906103406701818.jpg استقبال,از,بکارگیری,ظرفیت,بافت,فرسوده,تهران,در,اجرای,طرح,ملی,مسکن Icana

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در کشور، گفت: یکی از برنامه های وزارتخانه برای اجرای طرح ملی مسکن، تأمین زمین مورد نیاز و انجام ثبت نام متقاضیان خرید مسکن و همچنین اجرای تفاهم نامه های مشترک با بخش های مختلف از جمله فرهنگیان، کارگران و بازنشستگان و نیروهای مسلح است که این برنامه ها در دستور کار قرار دارد.

تولید انبوه مسکن

نهضت تکمیل و تحویل واحدهای باقی مانده مسکن مهر به متقاضیان

وی افزود: خوشبختانه با نهضت کنونی، واحدهای باقی مانده پروژه مسکن مهر به استثناء موارد حقوقی، تکمیل و روزانه به متقاضیان تحویل داده می شود.

طراحی طرح ملی مسکن با هدف ساماندهی بازار مسکن و کاهش التهابات

اسلامی گفت: طرح ملی مسکن با هدف ساماندهی بازار مسکن و کاهش التهابات موجود طراحی شده، حال ما به دنبال تأمین اراضی مورد نیاز برای تولید مسکن هستیم، همچنین در بحث ارائه تسهیلات خرید مسکن، با هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی، سهم هر بانک برای ارائه تسهیلات تعیین شده است.

تعیین اعتبار 20 هزار میلیاردی برای ارائه تسهیلات مسکن

وی با بیان اینکه در سال جاری حدود 20 هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای ارائه تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده است، افزود: در این رابطه به زودی شیوه نامه ای منتشر خواهد شد که بر اساس آن، بانک ها برای ارائه تسهیلات وحدت رویه داشته باشند.

استفاده از ظرفیت های بافت فرسوده برای اجرای طرح ملی مسکن

اسلامی با اشاره به استفاده از ظرفیت های بافت فرسوده برای اجرای طرح ملی مسکن، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است که 100 هزار واحد از طرح ملی مسکن در بافت های فرسوده شهرها از جمله تهران ساخته شود. حال طبق آمارها، حدود 20 هزار ثبت نام برای نوسازی بافت فرسوده انجام شده که از میان حدود 6 هزار ثبت نام از تهران بوده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: وزارت راه و شهرسازی از نوسازی بافت فرسوده در تمام شهرها از جمله تهران استقبال می کند.

خبرنگار؛حمیدرضا خدامی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet