هدر موبایل
1398/09/27 14:22:45
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه تحریم تاسیسات فردو یک تهدید بین‌المللی است

چراغ سبز آمریکا نشان عقب‌نشینی در برابر مقاومت ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که آمریکا چراغ سبزهایی نشان داده که نشان از عقب نشینی در برابر مقاومت ایران است اما به رسم گذشته از زبان تهدید استفاده می‌کند.
چراغ سبز آمریکا نشان عقب‌نشینی در برابر مقاومت ایران است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که آمریکا چراغ سبزهایی نشان داده که نشان از عقب نشینی در برابر مقاومت ایران است اما به رسم گذشته از زبان تهدید استفاده می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909102802935416.jpg چراغ,سبز,آمریکا,نشان,عقب‌نشینی,در,برابر,مقاومت,ایران,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به تهدید دولتمردان آمریکا نسبت به تحریم فردو، گفت: آمریکایی‌ها همه ظرفیت های ملی خود را برای فشار به ایران به کار گرفتند اما به نتیجه مورد نظر خود دست نیافتند. دولتمردان آمریکایی از سویی به سمت بلوک‌سازی تحریمی فراتر از ظرفیت‌های ملی رفتند و دو بلوک را دنبال کردند که نخست بلوک کشورهای اروپایی و ژاپن بود و دیگری بلوک شورای امنیت است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا در کشورهای اروپایی و ژاپن سعی کردند روزنه های دیپلماسی شکل گرفته را تبدیل به فشار کنند یا روزنه‌ها را به صورت مشروط در مقابل ایران به کار بگیرند.

وی افزود: این کشور متخاصم در قبال شورای امنیت هم تلاش می‌کند تا بتوانند یکی از پرونده‌های ایران ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد را زنده کند. منتهی در عین حال آمریکایی‌ها برخلاف همه چالش‌های گذشته خود از سال 1989 میلادی که اولین تنازع بین المللی آنها است، به این نتیجه نیز رسیدند که نمی‌توانند به راحتی تبدیل به ابزار نظامی روی میز شوند.

فلاحت پیشه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران هم در مقابل با اتخاذ سیاست‌های مقاومتی توانسته اثربخشی نسبی داشته باشد. این اثربخشی را در تامین بودجه کشور بدون وابستگی به نفت می‌توان مشاهده کرد که اگر به خوبی این فرایند مدیریت شود دولت آمریکا مجبور به عقب نشینی و رفتن به سمت دیپلماسی می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند فردو را تحریم کنند کما اینکه عقب نشینی آنها با چراغ سبزهایی که روشن شده واقعی است لذا تنها به رسم گذشته از زبان تهدید استفاده می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet