پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/09/29 10:37:00
سرویس اقتصادی
کاظم زاده مطرح کرد:

استقرار سیستم مسافت-سفر در آزادراه های کشور/ تعرفه عوارض پیمایشی باید عادلانه تعیین شود

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: با سیستماتیک کردن اخذ عوارض آزادراه ها مسافران به راحتی و بدون کمترین معطلی می توانند طی مسیر کرده و همچنین سازمان راهداری و وزارت راه و شهرسازی به درستی منابع حاصله را برای توسعه جاده ها هزینه خواهند کرد.
استقرار سیستم مسافت-سفر در آزادراه های کشور/ تعرفه عوارض پیمایشی باید عادلانه تعیین شود رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: با سیستماتیک کردن اخذ عوارض آزادراه ها مسافران به راحتی و بدون کمترین معطلی می توانند طی مسیر کرده و همچنین سازمان راهداری و وزارت راه و شهرسازی به درستی منابع حاصله را برای توسعه جاده ها هزینه خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107132223284.jpg استقرار,سیستم,مسافت-سفر,در,آزادراه,های,کشور/,تعرفه,عوارض,پیمایشی,باید,عادلانه,تعیین,شود Icana

شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای پیمایشی شدن اخذ عوارض آزادراه ها، گفت: به طور حتم این سیستم موجب تحقق عدالت اجتماعی در بحث پرداخت عوارض آزادراهی میان مسافران خواهد شد.

عوارض خوردو

در تمام کشورها برای محاسبه عوارض جاده ای و آزادراهی سیستمی تحت عنوان مسافت-سفر وجود دارد که بر اساس آن میزان طی مسیر خودرو محاسبه شده و افراد به صورت آنلاین می توانند عوارض مربوطه را پرداخت کنند

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تمام کشورها برای محاسبه عوارض جاده ای و آزادراهی سیستمی تحت عنوان مسافت-سفر وجود دارد که بر اساس آن میزان طی مسیر خودرو محاسبه شده و افراد به صورت آنلاین می توانند عوارض مربوطه را پرداخت کنند.

استقرار سیستم مسافت-سفر در آزادراه های کشور

وی گفت: حال قرار است که با برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی سیستم مسافت-سفر در آزادراه های دارای سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض نیز اجرایی شود که این مسئله آثار مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

کاظم زاده تصریح کرد: البته شاید برخی مشکلات به ویژه در بحث تأمین تجهیزات کنترل خودرو وجود داشته باشد که وزارت راه و شهرسازی باید تمهیدات لازم را بیاندیشد.

تعرفه عوارض پیمایشی باید عادلانه تعیین شود

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در بحث پیمایشی شدن اخذ عوارض آزادراه ها، موضوع میزان تعرفه تعیین شده برای این موضوع است، از این رو وزارت راه و شهرسازی باید تعرفه را به گونه ای تعیین کند که به مسافران و مردم عادی فشاری وارد نشود.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم با سیستماتیک کردن اخذ عوارض آزادراه ها هم مسافران به راحتی و بدون کمترین معطلی می توانند طی مسیر کرده و هم اینکه سازمان راهداری و وزارت راه و شهرسازی به درستی منابع حاصله را برای توسعه جاده ها هزینه خواهند کرد./

خبرنگار؛ ریحانه ورزنه

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet