شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/09/30 11:48:16
سرویس اجتماعی
عابدی:

اجرای طرح پرستاری در منزل از ایجاد عوارض برای بیماران جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اجرای طرح پرستاری در منزل را عاملی اثرگذار در جهت کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها و ممانعت از ابتلای بیماران به عوارض ناشی از بیماری دانست.
اجرای طرح پرستاری در منزل از ایجاد عوارض برای بیماران جلوگیری می‌کند عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اجرای طرح پرستاری در منزل را عاملی اثرگذار در جهت کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها و ممانعت از ابتلای بیماران به عوارض ناشی از بیماری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101571794353.jpg اجرای,طرح,پرستاری,در,منزل,از,ایجاد,عوارض,برای,بیماران,جلوگیری,می‌کند Icana

حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اجرای طرح پرستاری که به گفته مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری می‌تواند عاملی برای کاهش مراجعه‌های مکرر به اورژانس‌ها و بستری بیماران باشد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کشورهای توسعه یافته دنیا شعاری مبنی بر بیمارستان بدون دیوار دارند به این معنا که هر اقدامی که در مراکز درمانی انجام می‌شود باید در سطح جامعه هم انجام ‌شود.

مراقبت از بیماران در منزل کلیدواژه بیمارستان بدون دیوار است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کلید واژه بیمارستان بدون دیوار، مراقبت از بیماران در منزل است، بنابراین این کشورها از این جهت خیابان‌ها و نواحی شهرداری را بین تیم‌های مختلف پرستاری تقسیم می‌کنند و بیمارانی که از بیمارستان‌های مختلف مرخص می‌شوند یا بیمارانی که به مراقبت در منزل نیاز دارند از سوی اورژانس به پرستار ناحیه ارجاع داده شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به آثار مطلوب اجرای طرح پرستاری از بیماران در منزل، تصریح کرد: وقتی پرستاران در منزل به ارائه خدمات می‌پردازند، بیمار قبل از اینکه دچار عوارض پیشرفته شود در منزل درمان می‌شود و در پی آن حجم کار بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها کاهش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر در ایران نیز بتوانیم طرح پرستاری در منزل را به مرحله اجرا درآوریم، به طور قطع می‌توانیم حجم مراجعه‌های مکرر به مراکز درمانی و اورژانس‌ها را به طرز مطلوبی کاهش دهیم./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet