خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/07/28 12:10:00
سرویس صحن
نماینده مریوان در نطق میان دستور:

مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کردستان اجرا شود

**اقبال محمدی خواستار اجرای به موقع مصوبات سفر مقام معظم رهبری و سفر دوم رئیس جمهور به استان کردستان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مریوان و سروآباد در نطق میان دستور امروز سه‌شنبه خود با تسلیت شهادت تعدادی از فرماندهان سپاه و برادران تشیع و تسنن در حادثه تروریستی اخیر گفت: لازم است همراه با برنامه پنج ساله پنجم و سند چشم انداز به منظور بررسی فرصت‌ها و تهدیدات، نقاط ضعف و قدرت و سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال و هماهنگی بخش‌های مختلف آموزشی، تعاون، صنعت، گردشگری و بیمارستان، سند راهبردی استان کردستان تدوین گردد تا از دوباره کاری‌ها، اتلاف منابع و سرمایه و بخشی‌نگری سلیقه‌ای جلوگیری شود.

وی افزود: از هیات دولت و مسوولان اجرایی استان می‌خواهم طبق اصول زمان‌بندی زمینه اجرایی شدن به موقع مصوبات سفر مقام معظم رهبری و سفر دوم رئیس جمهور به استان کردستان را فراهم نمایند.

محمدی همچنین از وزیر راه و ترابری خواست که در استان کردستان با توجه به آمار بالای تصادفات نسبت به افزایش اعتبارات محورهای این بخش تسریع کند و خواهان احداث مدارس و هنرستان‌های شبانه‌روزی و احداث خانه معلم شهرستان مریوان از سوی وزارت آموزش و پرورش و ایجاد شعبه بین‌المللی دانشگاه کردستان در مریوان از سوی وزارت علوم شد.

وی افزود: از رئیس جمهور و معاونت برنامه ریزی می‌خواهم که برنامه پنج ساله پنجم توسعه و لایحه بودجه 89 را به موقع ارایه دهند همچنین با توجه به ماده 58 لایحه بودجه 88 ، اعتبارات مورد نیاز مصوبات سفرها به استان کردستان را در بودجه آتی لحاظ کنید.

نماینده مریوان احداث خانه کشتی، خانه تنیس، پیست دو میدانی و ورزشگاه ورزش‌های سنتی را از مطالبات مردمی در حوزه ورزش شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌اش عنوان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت ویژه دریاچه زریوار که قطب گردشگری است و زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد باید به مشکلات این حوزه از جمله ورود روزافزون پساب‌های شهرستان مریوان، تخریب جنگل‌های حوزه آبخیز آن و ورود رسوبات، فضولات دامی و انسانی روستاهای اطراف، نبود شناخت کافی از مسایل زیست محیطی، شکار غیرقانونی پرندگان و آبزیان، چند گانگی مدیریت و منفعت طلبی‌های شخصی توجه ویژه شود.

محمدی خاطرنشان کرد: این مشکلات کاهش عمر مفید این دریاچه را در پی دارد، بنابراین با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و مصوبه سفر دوم هیات دولت از سازمان میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست انتظار دارم در اسرع وقت نسبت به اتمام مطالعات جامع و کاربردی این تالاب اقدام کرده و وزارت نیرو در ساخت یک سد به عنوان راه نجات برای مرگ حتمی زریوار تسریع کند.

محمدی با اشاره به مشکلات علما و طلاب دینی اهل سنت گفت: اکثر علما و روحانیون مناطق اهل سنت برای تامین معیشت به شغل‌های دوم روی آورده‌اند، از رئیس جمهور و شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست دارم با توجه به درخواست روحانیون مجمع نمایندگان اهل سنت، ساز و کاری جهت سازماندهی وضع معیشتی، حقوق، بیمه و سربازی طلاب و روحانیون اهل سنت اتخاذ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet